سخنگوی عصائب: فعالیت نظامی مربوط به زمان اشغال عراق بود/ فعالیت مسلحانه نداریم

سخنگوی دفتر سیاسی جنبش عصائب اهل الحق بر ضرورت جلوگیری از دخالت سلاح در انتخابات پیش رو تأکید کرد.

میدل ایست نیوز: «محمود الربیعی»، سخنگوی دفتر سیاسی جنبش عصائب اهل الحق بر ضرورت جلوگیری از دخالت سلاح در انتخابات پیش رو تأکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری عراقی «ناس نیوز»، او در یک گفت وگوی تلویزیونی تأکید کرد که جنبش عصائب یک جنبش سیاسی و دارای مجوز برای مشارکت در انتخابات است و فعالیت مسلحانه ندارد.

او گفت که جنبش عصائب 3 تیپ در نیروهای الحشد الشعبی دارد و افزود که مقاومت مربوط به زمانی است که کشور در حالت اشغال باشد  که در آن صورت همه ملت عراق نیروی مقاومت خواهد بود.

الربیعی اظهار داشت که عصائب یک حزب سیاسی است که اجازه داشتن شاخه نظامی ندارد و افزود که این جنبش اساسا یک جنبش مقاومت است که با انواع سلاح ها دربرابر اشغالگران مقاومت کرده و پس از خروج اشغالگران به یک تشکیلات سیاسی تبدیل شده و در روند سیاسی کشور حضور دارد و با تشکیل سازمان حشد و تصویب قانون احزاب این دو شاخه کاملا از هم جدا شده اند.

او ادامه داد که با مراجعه به دایره احزاب سیاسی در وزارت کشور می توان لیست اعضای جنبش عصائب به عنوان یک حزب سیاسی را دید که هیچ فرد مسلح یا عضو حشد یا دیگر نیروهای امنیتی در آن نیست.

سخنگوی عصائب اهل حق همچنین تأکید کرد که باید انتخابات به دور از تأثیر سلاح باشد و افزود که برخی گروه ها با در دست داشتن قدرت میدانی آزادی انتخاب را از رأی دهندگان می گیرند و دولت باید مانع از چنین کاری شود.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
ناس نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا