واکنش مقامات ایرانی به ترور دانشمند هسته‌ای؛ همچون صاعقه بر سر قاتلان فرود خواهیم آمد

در پی ترور «محسن فخری زاده» دانشمند هسته‌ای ایران، مقامات این کشور در واکنش‌هایی جداگانه، این حادثه تروریستی را محکوم کردند.

میدل ایست نیوز: در پی ترور «محسن فخری زاده»، دانشمند هسته‌ای ایران، مقامات این کشور در واکنش‌هایی جداگانه، این حادثه تروریستی را محکوم کردند.

سردار محمد باقري، رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح ایران در بیانیه‌ای اعلام کرد: «بار ديگر تروريست هاي کوردل وابسته به استکبار جهانی و رژیم پلید صهیونیستی در اقدامي وحشیانه ، يکي از مديران و خدمتگزاران عرصه علمی،پژوهشی و دفاعی کشور را به شهادت رساندند. «

وی افزود: «ترور اين مدير توانا و شایسته گرچه تلخ و ضربه سنگيني به مجموعه دفاعي کشور بود، اما دشمنان کوردل بدانند راهي را که شهيد فخري زاده ها آغاز کرده اند، هرگز متوقف نخواهد شد. گروههاي تروريستي و آمران و عاملان اين اقدام کور هم بدانند که انتقام سختي در انتظار آنها خواهد بود. »

«محمد جواد ظریف»، وزیر امور خارجه ایران هم با صدرو بیانیه‌ای اقدام «تروریستی و کوردلانه ترور شهید محسن فخری زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع ایران توسط تروریستها» را به شدت محکوم کرد.

«ابوالفضل عمویی»، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس در توییتی در واکنش به ترور محسن فخری زاده در آبسرد دماوند در صفحه شخصی خود در توییتر با هشتک «انتقام حق ماست.» نوشت: «ترور دانشمندان هسته‌ای، برنامه اتمی ایران را به عقب نمی‌برد. دانش هسته‌ای در ایران بومی شده و در پاسخ به ترورها با اراده ملی، توسعه خواهد یافت.»

سردار حسین دهقان مشاور رهبری ایران هم در واکنش به ترور فخری‌زاده اظهار داشت: « همچون صاعقه بر سر قاتلان این شهید مظلوم فرود خواهیم آمد و از کرده خود پشیمانشان می‌کنیم.»

سردار حاتمی، وزیر دفاع ایران هم اعلام کرد: «دشمن تحمل دانشمندان کشور را ندارد و به شهادت رساندن دانشمندان عمق کینه آنها را آشکارتر می کند.

روابط عمومی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران پیشتر در بیانیه‌ای اعلام کرده بود: «بعدازظهر امروز جمعه عناصر تروریست مسلح خودرو حامل محسن فخری زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع را مورد حمله قرار دادند. در جریان درگیری تیم حفاظت ایشان با تروریست‌ها فخری زاده به شدت مجروح شد و بیمارستان منتقل گردید.

متاسفانه تلاش تیم پزشکی برای احیاء ایشان موفق نبود و دقایقی قبل این مدیر خدوم و دانشمند پس از سالها تلاش و مجاهدت به درجه رفیع شهادت نائل آمد.»

رسانه‌های ایرانی نیز پیشتر اعلام کرده بودند فخری زاده یکی از دانشمندان حوزه هسته‌ای ایران به دست عوامل تروریستی در منطقه آبسرد دماوند تهران ترور شده است.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + دوازده =

دکمه بازگشت به بالا