3 کشته و 54 زخمی؛ آمار حمله طرفداران صدر به تظاهرات‌کنندگان الناصریه+فیلم

شمار تلفات درگیری تظاهرات‌کنندگان و طرفداران جریان صدر در الناصریه به سه کشته و 54 مجروح افزایش یافت.

میدل ایست نیوز: شمار تلفات درگیری تظاهرات‌کنندگان و طرفداران جریان صدر در الناصریه به سه کشته و 54 مجروح افزایش یافت.

این درگیری‌ها در حالی روی داد که طرفداران صدر به میدان الحبوبی در شهر الناصریه، مرکز استان ذی‌قار حمله کردند و خیمه‌های تظاهرات‌کنندگان و تحصن‌کنندگان را آتش زده و تلاش کردند تا بر این منطقه تسلط یابند، در این میان نیروهای امنیتی تنها به نظاره این درگیری‌ها بسنده کردند.

امروز جمعه، هزاران نفر از طرفداران «سید مقتدی صدر»، رهبر جریان صدر در میدان التحریر بغداد و استان‌های جنوبی عراق بعد از چند روز صف‌آرایی و آمادگی در حمایت از صدر تظاهرات کردند.

در همین رابطه، «سلام اللامی»، فعال اجتماعی در گفت‌وگو با العربی الجدید تصریح کرد: ده‌ها تن از هواداران صدر از جمله افرادی که سلاح‌های سبک در دست داشتند، تلاش کردند تا تظاهرات‌کنندگان را از میدان الحبوبی خارج کرده و برای پیش بردن اهداف سیاسی، بر این میدان تسلط یابند.

اللامی افزود: تظاهرات‌کنندگان موجود در خیمه‌ها سعی کردند مانع از تسلط طرفداران صدر بر میدان الحبوبی شوند اما آنها با چماق، لوله‌های آهنی و چاقو به تظاهرات‌کنندگان بی دفاع حمله کردند.

وی اظهار داشت: درگیری‌ها منجر به کشته شدن دو تظاهرات‌کننده و زخمی شدن 50 نفر دیگر شد، این در حالی است که طرفداران صدر برای تسلط بر میدان الحبوبی و اخراج تظاهرات‌کنندگان به سمت این میدان حرکت کردند، در مقابل نیروهای امنیتی موجود در قبال این تجاوزات هیچ عکس العملی نشان دادند.

«عمر الجنابی»، از دیگر فعالان اجتماعی الناصریه در توئیتی نوشت: الناصریه مورد سرکوب قرار می‌گیرد زیرا با تسلیم میدان الحبوبی به طرفداران صدر مخالفت کرد، این در حالی است که سیاسیون، وزارت کشور و همه دستگاه‌های امنیتی عراق از ترس شبه‎‌نظامیان در خوابی عمیق فرو رفته اند.

منابع آگاه همچنین گزارش داده اند که همه مغازه‌ها در اطراف میدان الحبوبی بسته شده و دوربین‌های مغازه‌ها از سوی طرفداران صدر شکسته شده است.

منابع رسانه‌ای همچنین ضمن اعلام ممنوعیت منع و آمد در شهر الناصریه توسط نیروهای امنیتی، اعلام کردند: «مصطفی الکاظمی»، نخست‌وزیر عراق دستور برکناری رئیس پلیس ذی قار و انجام تحقیقات با وی را صادر کرده و فرمانده جدیدی برای ذی قار منصوب کرده است.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
العربی الجدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + هجده =

دکمه بازگشت به بالا