رویترز: پادشاه عربستان در جریان سفر نتانیاهو نبوده است

خبرگزاری «رویترز» در گزارشی به نقل از منابع عربستانی خبر داد که ملک «سلمان بن عبدالعزیز» از سفر نخست وزیر اسرائیل به عربستان اطلاع نداشته است.

میدل ایست نیوز: خبرگزاری «رویترز» در گزارشی به نقل از منابع عربستانی خبر داد که ملک «سلمان بن عبدالعزیز» از سفر نخست وزیر اسرائیل به عربستان اطلاع نداشته است.

براساس این گزارش، یک مقام که رویترز او را «فردی دارای روابط نزدیک با مقامات بلندپایه عربستانی» توصیف کرده و همچنین یک دیپلمات خارجی در عربستان تأکید کرده اند که پادشاه عربستان در جریان سفر نتانیاهو به این کشور نبوده است.

این منابع تأکید کرده اند که تا زمانی که ملک سلمان در قید حیات است نباید انتظار عادی سازی روابط عربستان با اسرائیل را داشت.

این منابع همچنین تأکید کرده اند که این دیدار تلاشی ازجانب عربستان برای منصرف کردن توجه رئیس جمهور منتخب امریکا از پرونده های دیگر به خصوص موضوع حقوق بشر عربستان بوده است.

با وجود آنکه عربستان در سطح رسمی دیدار نخست وزیر اسرائیل با ولیعهد عربستان در نیوم را منکر شد، این منابع نیز گزارش های رسانه های اسرائیل درباره این دیدار را تأیید کردند.

این گزارش افزوده که این دیدار «پیامی روشن به متحدان و مخالفان این محور بود» و عربستان و اسرائیل همچنان در پی ادامه فشارها بر ایران هستند.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا