رایزنی وزیر دفاع قطر و فرمانده نیروی دریایی امریکا درباره همکاری نظامی مشترک

وزیر دفاع قطر و فرمانده نیروی دریایی فرماندهی مرکزی ایالات متحده امریکا دیدار و درباره همکاری نظامی مشترک گفت وگو کردند.

میدل ایست نیوز: «خالد العطیه»، وزیر دفاع قطر امروز سه شنبه در دیدار «ساموئل پاپارو»، فرمانده نیروی دریایی فرماندهی مرکزی ایالات متحده امریکا در خاورمیانه درباره همکاری نظامی بین دو کشور گفت وگو کرد.

وزارت دفاع قطر در بیانیه ای گفت که وزیر دفاع این کشور از دریابان پاپارو استقبال کرد و دو طرف درباره مسائل مشترک، همکاری نظامی بین دو کشور و راه های تقویت و توسعه آن رایزنی کردند.

پیش از این نیز «کریستوفر میلر»، سرپرست وزارت دفاع امریکا در سفری به دوحه درباره مسائل مشترک و همکاری نظامی بین دو کشور رایزنی کرده بود.

در حاشیه این دیدار «عبدالله حسن السلیطی»، فرمانده نیروی دریایی قطر و فرمانده نیروی دریایی فرماندهی مرکزی ایالات متحده امریکا توافقنامه نظامی امضا کردند.

این توافقنامه در چارچوب توافقی اجرایی بین وزارت دفاع دو کشور و در ارتباط با فعالیت های دریایی وزارت دفاع امریکا و بنادر قطر صورت گرفت.

این دیدار در حالی انجام می شود که ایران در پی ترور دانشمند هسته ای خود در روز جمعه گذشته ضمن متهم کردن امریکا و اسرائیل، تهدید به انتقام سخت کرده است.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
الخلیج اونلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا