وزیر خارجه قطر: حل اختلافات میان اعضای شورای همکاری باید فراگیر و ضامن وحدت باشد

وزیر امور خارجه قطر، اخبار منتشرشده درباره تحرکات برای حل نزاع میان کشورهای شورای همکاری را تأیید کرد.

میدل ایست نیوز: «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی»، وزیر امور خارجه قطر، اخبار منتشرشده درباره تحرکات برای حل نزاع میان کشورهای شورای همکاری را تأیید کرد.

او گفت که در حال حاضر تحرکاتی برای حل نزاع میان شورای همکاری جریان دارد و افزود که حل این نزاع باید راه حلی فراگیر و ضامن وحدت کشورهای عضو شورای همکاری باشد.

وی افزود: «امیدواریم که امور به سمت درست پیش رود اما نمی‌توان پیش‌بینی کرد که این تحرکات در  آینده نزدیک به نتیجه برسد یا موجب حل کامل نزاع شود».

پیش از این نشریه «الاخبار» خبر داد که برگه کویت برای پایان دادن به تحریم‌ها  و ازسرگیری روابط میان قطر با عربستان و بحرین و امارات و مصر به نسخه نهایی خود رسیده و شامل راه‌حل‌هایی شده که نظر همه طرف‌ها را تأمین می‌کند.

براساس این گزارش وساطت کویت در بحران شورای همکاری در حالی شدت گرفته که احتمال موفقیت آن هم بیشتر شده است. کویت تلاش‌های خود را سرعت بخشیده تا پیش از جلسه سالانه سران شورای همکاری که قرار است در منامه برگزار شود موضوع را حل‌وفصل کند و به سه سال و نیم قطع روابط میان قطر با چهار کشور عربی پایان دهد.

«نواف الاحمد»، امیر جدید کویت، از سه هفته پیش تلاش‌های خود برای حل اختلافات را شدت بخشیده و در این مدت چندین جلسه غیر علنی در سطح وزرای امور خارجه کشورهای چهارگانه برگزار شده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا