استقبال مصر از تلاش های کویت برای حل اختلافات با قطر

وزارت امور خارجه مصر از تلاش های کویت برای کاهش اختلافات میان کشورهای عربی استقبال کرد.

میدل ایست نیوز: وزارت امور خارجه مصر از تلاش های کویت برای کاهش اختلافات میان کشورهای عربی استقبال کرد.

به گزارش «روسیا الیوم»، وزارت خارجه مصر «از تلاش های امیر و حکومت کویت برای کاهش اختلافات میان کشورهای عربی و حل و فصل بحرانی که چند سال است میان قطر و کشورهای عربی چهارگانه درگرفته» قدردانی کرد.

وزارت خارجه مصر همچنین ابراز امیدواری کرد که این تلاش ها به راه حلی فراگیر بینجامد که همه عوامل این بحران را از میان بردارد و پایبندی دقیق و جدی به توافقات آتی را تضمین کند.

مصر که خود یکی از کشورهای چهارگانه ای است که روابط خود را با قطر قطع کرده افزود که همواره حفاظت از همبستگی و ثبات و امنیت در جهان عرب را در رأس اولویت هایش قرار می دهد.

این اظهارات در حالی بیان شده که برخی گزارش های مطبوعاتی خبر داده اند که در توافقاتی که با وساطت کویت و ایالات متحده میان عربستان و قطر برقرار شده، هنوز رضایت کامل مصر فراهم نشده است.

براساس این گزارش ها طی ساعت های گذشته دستگاه اطلاعات عمومی مصر به همه رسانه های این کشور ابلاغ کرده که حملات علیه قطر و چهره های سیاسی آن و تأکید بر ارتباط آن با اخوان المسلمین را تا زمان صدور دستور جدید متوقف کنند.

منابع دیپلماتیک تأکید کرده اند که مصر در آغاز موضعی منفی به تلاش های کویت برای حل بحران قطر داشت تا اینکه در پی تماس تلفنی «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور امریکا، با «عبدالفتاح السیسی»، رئیس جمهور مصر، که عصر پنجشنبه (3 دسامبر) انجام شد، موضع قاهره تغییر کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا