عراق در صدر غمگین و پر تنش ترین کشورهای جهان؛ ایران در جایگاه نهم

موسسه نظرسنجی گالوپ ده کشور غمگین و پرتنش جهان را اعلام کرد که عراق در صدر فهرست و ایران در جایگاه نهم قرار داشت.

میدل ایست نیوز: یک گزارش منتشر شده از سوی موسسه نظرسنجی امریکایی «گالوپ»، متخصص در زمینه مشاوره مدیریت، مدیریت منابع انسانی و آمار، نشان داد که 3 کشور عربی در میان 10 کشوری که جزء غمگین و پرتنش ترین کشورهای جهان در سال 2020 محسوب می شوند حضور دارند.

این گزارش تحت عنوان «گزارش احساسات گالوپ در سال 2020» پس از انجام نظرسنجی از بیش از 175 هزار نفر از 145 کشور، منتشر شد که نشان می دهد مردم کدام کشورها بیشترین احساس اندوه و تنش را دارند.

سوالاتی که در این نظرسنجی مطرح شد مربوط به 5 حس تنش، خشم، اندوه، نگرانی و درد روانی بود که 51 درصد از شرکت کنندگان احساس خود نسبت به این حس ها را بیان کردند و عراق در صدر کشورهای دارای احساسات منفی قرار گرفت.

لبنان با 48 درصد در مرکز سوم لیست و دوم در میان کشورهای عربی و تونس با 46 درصد در جایگاه سوم در میان کشورهای عربی قرار گرفت.

این گزارش ده کشوری که مردم آن بیشترین احساس غم و اندوه و تنش را دارند، به ترتیب عراق با 51 درصد، رواندا با 49 درصد، لبنان، افغانستان و چاد با 48 درصد، سیرالئون و گینه با 47 درصد و تونس، ایران و توگو با 46 درصد اعلام کرد.

این سایت اشاره کرد که نتایج نظرسنجی مربوط به نظرات مردم در مورد تجربیاتی است که در دوره پیش از گسترش بیماری همه گیر ویروس کرونا در سراسر زمین در سال 2020 انجام داده اند، که ممکن است استرس، تنش و رنج ناشی از همه گیری، منجر به افزایش نرخ ذکر شده در گذشته شود.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الفرات نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا