اکتشاف 4 چاه نفت و گاز در عربستان

وزیر انرژی عربستان اعلام کرد که در مناطق مختلفی از کشور 4 میدان نفت و گاز کشف شده است.

میدل ایست نیوز: «عبدالعزیز بن سلمان بن عبدالعزیز»، وزیر انرژی عربستان امروز یکشنبه از اکتشاف 4 میدان گاز و نفت در مناطق مختلف عربستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری رسمی عربستان (واس) به نقل از وزیر انرژی عربستان، وی تاکید کرد که نفت غیرمتعارف در میدان نفتی الریش در شمال غرب شهر الظهران و نفت خام عربی بسیار سبک از چاه نفتی شماره 2 الریش به میزان 4 هزار و 452 بشکه در روز به همراه 3.2 میلیون فوت مکعب گاز در روز اکتشاف شد.

وزیر انرژی عربستان اشاره کرد که شرکت آرامکو برای تعیین گسترش میدان الریش اقدام به حفر چاه شماره 3 و 4 در این میدان کرد که حجم تولید اولیه در چاه سوم به 2 هزار و 745 بشکه در روز به همراه 3 میلیون فوت مکعب گاز و چاه شماره 4 با تولید 3 هزار و 654 بشکه در روز به همراه روزانه 1.6 میلیون فوت مکعب گاز می کند.

وی با اشاره به اینکه اکتشاف در میدان نفتی الریش از اهمیت ویژه ای برخوردار است تاکید کرد که گاز غیرمتعارف در چاه المنحز در جنوب غرب میدان الغوار و در چاه السهباء در جنوب میدان نفتی الغوار اکتشاف شد.

عبدالعزیز بن سلمان توضیح داد که حجم گاز استخراج شده از چاه المنحز به میزان 18 میلون فوت مکعب در روز به همراه 98 بشکه میعانات و حجم گاز از چاه السهباء به میزان 32 میلیون فوت مکعب در روز برآورد می شود.

شرکت آرامکو همچنین در چاه شماره 1 العجرمیه در شمال غرب شهر رفحاء در منطقه مرزی شمال کشور، نفت با میانگین تولید 3 هزار و 850 بشکه در روز اکتشاف کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا