نصرالله: ايران اگر بخواهد به شهادت سردارانش پاسخ دهد خودش وارد عمل می شود و از دوستانش کمک نمی خواهد

نصرالله گفت که برخی فکر می‌کنند که ایران در واکنش به این حادثه از دوستانش کمک می‌گیرد اما ایران قدرتمند است و اگر بخواهد پاسخی امنیتی یا نظامی دهد خودش تصمیم می‌گیرد.

میدل ایست نیوز: سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب الله لبنان، تأکید کرد که این روزها شاهد جلوه های عظیم وفاداری به خون شهیدان حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس در ایران و عراق و سوریه و یمن و بحرین و ترکیه و بسیاری از کشورهای اسلامی و غیر اسلامی هستیم.

دبیر کل حزب الله لبنان در سخنرانی خود به مناسبت سالروز شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس تأکید کرد که فقط مقاومت است که می‌تواند از ثروت‌های نفتی لبنان حفاظت کند و این توانایی به فضل سلاح مقاومت و حمایت ایران وسوریه است و افزود که مقاومت در لبنان از مستقل‌ترین مقاومت‌ها در طول تاریخ است.

او افزود که کسی نمی‌توان بگوید که آنان که با سلاح و مواضع خود از مقاومت حمایت کردند با کسانی که علیه لبنان توطئه و با اشغالگران همراهی کردند یکی‌اند و این درمورد نیروهای مقاومت در سوریه و فلسطین و عراق هم همین‌طور است و آنان هم این دو را متفاوت می‌بینند.

وی افزود لبنان و غزه از 1948 در خط مقدم مواجهه با اشغالگران بوده‌اند و این ایران است که با سلاح و موشک ازمقاومت حمایت می‌کند.

سیدحسن نصرالله افزود که سالروز شهادت سرداران شهید سلیمانی و المهندس موجب نگرانی بسیاری در اسرائیل و کشورهای شورای همکاری شده و منطقه در وضعیتی پرتنش است که معلوم نیست هر حادثه‌ای به کجا بینجامد.

او گفت که برخی فکر می‌کنند که ایران در واکنش به این حادثه از دوستانش کمک می‌گیرد اما ایران قدرتمند است و اگر بخواهد پاسخی امنیتی یا نظامی دهد خودش تصمیم می‌گیرد و نحوه و زمان پاسخ گویی را خودش تعیین می‌کند و از دوستانش در این باره چیزی نخواهد خواست.

او افزود که امریکا فکر کرده بود با شهادت سردار سلیمانی محور مقاومت ضعیف می شود اما محور مقاومت با این ضربه سهمگین کنار آمد و بر حق استوارتر شد و توانست تهدید را به فرصت تبدیل کند.

وی افزود که سردار شهید حاج قاسم سلیمانی یک قهرمان و نماد جهانی فداکاری و وفاداری و دفاع از مظلومان بود و آنچه درباره دستاوردهای او تاکنون مطرح شده اندکی از بسیار است و بسیاری از سخنان را نمی‌توان گفت و افزود که سردار سلیمانی فقط از شیعیان دفاع نکرد، بلکه از مسیحیان و اهل سنت در همه جای جهان دفاع کرد.

وی گفت که اگر شهادت این دو سردار بزرگ نبود شعار اخراج امریکا از منطقه شعار همه ملت‌های منطقه نمی‌شد و این حادثه نیروهای امریکایی را در مسیر خروج از عراق قرار داد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا