تاکید امارات بر حمایت از عراق در تحقق منافع و حفظ ثبات و امنیت

رئیس جمهوری عراق و ولیعهد ابوظبی در تماسی تلفنی درباره آخرین تحولات منطقه ای و بین المللی و مسائل دارای اهمیت مشترک گفت وگو کردند.

میدل ایست نیوز: «برهم صالح»، رئیس جمهوری عراق و «محمد بن زاید آل نهیان»، ولیعهد ابوظبی امروز دوشنبه درباره تحولات منطقه ای و بین المللی و آخرین تحولات در سطح کشورهای عربی رایزنی کردند.

به گزارش شبکه خبری «السومریة نیوز» به نقل از خبرگزاری رسمی امارات (وام)، رئیس جمهوری عراق طی تماس تلفنی با محمد بن زاید، ولیعهد ابوظبی گفت وگو کرد.

دو طرف در این تماس به بررسی روابط برادرانه بین دو کشور و راه های گسترش همکاری ها و توسعه آن در زمینه های مختلف در راستای تحقق منافع مشترک علاوه بر برخی از مسائل و موضوعات منطقه ای و بین المللی دارای اهمیت مشترک پرداختند.

صالح و بن زاید ضمن گفت و گو درباره آخرین تحولات در رابطه با انتشار ویروس کرونا در عراق و امارات و تلاش ها برای تعامل با پیامدهای انسانی، اقتصادی و بهداشتی آن علاوه بر اهمیت همکاری و هماهنگی بین المللی در دوره پساکرونا، به بررسی و تبادل نظر درباره تحولات منطقه ای و بین المللی و آخرین تحولات در سطح کشورهای عربی پرداختند.

ولیعهد ابوظبی بر حمایت امارات از کشور برادر عراق و ایستادگی در کنار آن در راستای تحقق منافع و حفظ امنیت و ثبات آن، عبور از همه چالش هایی که عراق با آن مواجه است و تقویت نقش عراق در سطح کشورهای عربی تاکید کرد.

از طرفی دیگر برهم صالح نیز ضمن تقدیر و تشکر از محمد بن زاید، از مواضع امارات در حمایت از ملت عراق در همه سطوح و در شرایط مختلف برای باز پس گیری ثبات و امنیت عراق و کمک به آن در مقابله با چالش ها و تقویت نقش نهادهای دولتی آن قدردانی کرد.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
السومریة نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا