ناو فرانسوی شارل دوگل بار دیگر عازم خاورمیانه می شود

پاریس اعلام کرد که ناو جنگی فرانسوی شارل دوگل مأموریتی را در چارچوب ائتلاف بین المللی مبارزه با داعش در عراق و سوریه اجرا خواهد کرد.

میدل ایست نیوز: پاریس اعلام کرد که ناو جنگی فرانسوی شارل دوگل در نیمه اول سال جاری میلادی مأموریتی را در چارچوب ائتلاف بین المللی مبارزه با داعش در عراق و سوریه اجرا خواهد کرد.

«فلورانس پارلی»، وزیر ارتش فرانسه، در سخنانی دربرابر کمیسیون دفاع مجلس این کشور گفت که مأموریت این ناو جنگی تقویت مشارکت فرانسه در عملیات بین المللی علیه تروریست های داعش در عراق و سوریه است.

او گفت که این ناو در نیمه اول سال 2021 در دریای مدیترانه و اقیانوس هند مستقر خواهد شد و افزود که این اقدام نشان دهنده عزم فرانسه برای مبارزه دائمی و نامشروط با تروریسم است.

در اوایل سال 2020 حدود یک سوم نیروهای مستقر در این ناو به ویروس کرونا مبتلا شدند و پس از آن این ناو به فرانسه برگشت.

پارلی تأکید کرد که حدود 900 سرباز فرانسوی در چارچوب این عملیات فعالیت می کنند.

روز دوشنبه (13 ژانویه) وزیر ارتش فرانسه، نسبت به «ظهور دوباره گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه» هشدار داد.

پارلی در اظهاراتی تأکید کرد که از نظر فرانسه «داعش هنوز حضور دارد و حتی می توان از نوعی ظهور مجدد آن در سوریه و عراق سخن گفت».

او گفت که از زمان سقوط شهر باغوز که واپسین مرکز تروریست های داعش بود می توان دید که داعش قدرت خود را در سوریه بازمی یابد و یک نمونه فعالیت آن حمله داعش در 30 دسامبر بود که در آن 39 نیروی نظامی ارتش سوریه جان باختند.

پارلی تأکید کرد که داعش همزمان در عراق هم در حال بازسازی توان خود است و افزود که داعش در سرزمین شام ریشه کن نشده و هنوز نیروهای نظامی فرانسه برای آموزش نیروهای محلی در آن منطقه هستند.

او گفت که فرانسه چهار جنگنده رافال در ائتلاف بین المللی مبارزه با داعش دارد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
France24

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا