کمیساریای عالی انتخابات عراق: شمار رای‌دهندگان به 25 میلیون نفر رسیده است

کمیساریای عالی انتخابات اعلام کرد شمار رای‌دهندگان با احتساب رای‌اولی‌ها به 25 میلیون رای دهنده رسیده است.

میدل ایست نیوز: کمیساریای عالی انتخابات عراق اعلام کرد شمار رای‌دهندگان با احتساب رای‌اولی‌ها به 25 میلیون رای دهنده رسیده است.

به گزارش شبکه الفرات، کمیسیون حقوقی پارلمان به ریاست «ریبوار هادی»، رئیس این کمیسیون و دیگر نمایندگان این کمیسیون امروز میزبان اعضای کمیساریای عالی انتخابات و مدیران دفاتر این کمیساریا در استان‌های مختلف برای بررسی آمادگی‌های این نهاد به منظور برگزاری انتخابات پارلمانی آتی بود.

در ابتدای این دیدار، اعضای کمیسیون حقوقی پارلمان ار تلاش‌های کمیساریای انتخابات قدردانی و بر لزوم هماهنگی و همکاری مستمر میان این دو نهاد تاکید کردند و به بررسی دشواری‌های پیش رو برای برگزاری انتخاباتی سالم و آزاد و تضمین‌کننده اراده شهروندان پرداختند.

از سوی دیگر، کمیساریای علی انتخابات به تبیین فعالیت‌های خود و مهم‌ترین موانع و مشکلات پیش روی این کمیساریا پرداخت و گفت شمار رای‌دهندگان با احتساب رای‌اولی‌ها که بیش از 2 میلیون نفر هستند، به 25 میلیون رای دهنده رسیده است.

این کمیساریا اظهار داشت که میانگین ثبت‌نام بایومتریک(هوشمند) رای‌دهندگان تقریبا به 61درصد یعنی 15 میلیون رای‌دهنده رسیده است اما هنوز آمار تازه‌ای درباره رای‌دهندگان مقیم خارج وجود دارد که در سال 2018 میلادی بیش از 800 هزار نفر اعلام شده بود.

کمیساریای عالی انتخابات در پایان اظهار داشت: به دلیل اپیدمی کرونا و دشواری در ارسال کادر این کمیساریا به خارج از کشور برای نوسازی اطلاعات رای‌دهندگان، این نهاد انتخاباتی از سفارت‌خانه‌های عراق خواسته است تا بعد از آموزش کارمندان خود به این امر اقدام کند.

«مصطفی الکاظمی»، نخست‌وزیر عراق پیشتر 6 ژوئن 2021 را به عنوان زمان برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی اعلام کرده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الفرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا