سرمایه‌گذاری امارات برای بهره‌برداری از انرژی هیدروژنی

شرکت مادر توسعه ابوظبی اعلام کرد اتحادی متشکل از 3 شرکت دولتی برای تاسیس ائتلافی به منظور تولید انرژی هیدروژنی همکاری می‌کنند.

میدل ایست نیوز: شرکت هلدینگ توسعه ابوظبی اعلام کرد اتحادی متشکل از 3 شرکت دولتی برای تاسیس ائتلافی به منظور تولید انرژی هیدروژنی همکاری می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری رسمی امارات(وام)، شرکت سرمایه‌گذاری مبادله، شرکت ملی نفت ابوظبی (ادنوک) و شرکت ملی سرمایه‌گذاری ابوظبی به زودی ائتلافی سه‌گانه برای تولید انرژی هیدروژن تشکیل خواهند داد.

امارات ابوظبی که منابع سرشار نفتی دارد، به دنبال سرمایه‌گذاری در تولید انرژی هیدروژن به عنوان انرژی آینده‌محور و تبدیل به صادرکننده هیدروژن آبی و سبز است.

سازمان اوپک در اوایل دسامبر گذشته تاکید کرد که با اهتمام کامل تحولات بین‌المللی برای بکارگیری انرژی هیدروژن به عنوان سوختی در آینده که می‌تواند منجر به کاهش کربون شود، دنبال می کند.

در همین رابطه، سه شرکت اماراتی که بر خود نام « ائتلاف ابوظبی برای هیدروژن» گذاشته‌اند، نقشه‌راهی برای تسریع در بکارگیری انرژی هیدروژن در بخش‌های اصلی کشور با همکاری شرکت‌های بین‌المللی تدوین کرده اند.

برخی کشورهای خاورمیانه که اقتصادشان نفت‌محور است، در تلاش برای توسعه بهره‌برداری از انرژی هیدروژن به عنوان سوختی پاک است که آلودگی بسیار کمتری از سوخت‌های فسیلی تولید می کند.

«عبدالعزیز بن سلمان»، وزیر انرژی امریکا پیشتر اعلام کرد که ریاض خواهان تبدیل شدن به بزرگترین تولیدکننده انرژی هیدروژنی در جهان است.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
وام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا