ائتلاف «نوری المالکی» با یکی از سران کتائب حزب الله برای رقابت با ائتلاف فتح

منابع عراقی از تصمیم «نوری المالکی» برای ائتلاف با یکی از شاخه های کتائب حزب الله عراق جهت شرکت در انتخابات آینده خبر دادند.

میدل ایست نیوز: منابع عراقی از تصمیم «نوری المالکی»، رئیس ائتلاف دولت قانون، برای ائتلاف با یکی از شاخه های کتائب حزب الله عراق جهت شرکت در انتخابات آینده خبر دادند.

یک منبع آگاه به پایگاه «العالم الجدید» گفته که نوری المالکی با یکی از سران کتائب حزب الله درباره تأسیس ائتلاف انتخاباتی به توافق رسیده است.

این منبع افزوده که وجه مشترک دو طرف نارضایتی شدید آنها از عملکرد ائتلاف فتح (شاخه سیاسی الحشد الشعبی) و رهبر آن «هادی العامری» است.

این منبع تأکید کرده که این مقام بلندپایه کتائب حزب الله چهره ای امنیتی است که با دیگران سران کتائب اختلاف دارد و اخیرا در دیدار با المالکی با وی درباره تأسیس ائتلافی که هدف اصلی اش رقابت با ائتلاف فتح است به توافق رسیده است.

به گفته این منبع، این چهره کتائب حزب الله پیش از این نیز تأکید کرده بود که در ائتلاف فتح به ریاست هادی العامری و با حضور قیس الخزعلی، دبیر عصائب اهل الحق، حضور نخواهد یافت.

براساس این گزارش، دیدار المالکی و این عضو شاخص کتائب حزب الله نیز سرشار از انتقادات از ائتلاف فتح و العامری بوده است و این شخص در آن نامزدهای مورد نظر خود در برخی مناطق عراق را با المالکی در میان گذاشته است.

پیش از این گروه های تشکیل دهنده ائتلاف فتح اعلام کرده بودند که این ائتلاف بدون تغییر در ترکیب خود در انتخابات آینده عراق شرکت می کند.

کتائب حزب الله از گروه های تابع الحشد الشعبی است و تاکنون در هیچ انتخاباتی در عراق مشارکت نکرده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
العالم الجدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا