فرماندهان عزل و نصب شده نظامی و امنیتی عراق در پی انفجارهای امروز بغداد+ اسامی

فرمانده کل نیروهای مسلح عراق شماری از فرماندهان امنیتی و نظامی عراق را از مناصبشان عزل و افراد دیگری را جایگزین کرد.

میدل ایست نیوز: سرلشکر یحیی رسول، سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق در بیانیه‌ای گفت: «مصطفی الکاظمی»، نخست وزیری عراق تغییراتی در برخی از دستگاه های امنیتی ایجاد کرده است.

رسول گفت: گفت که سپهبد ستاد «عامر صدام»، قائم مقام وزیر کشور در امور اطلاعات از منصب خود برکنار شد و الکاظمی سپهبد «احمد ابو رغیف» را به عنوان قائم مقام وزیر کشور در امور اطلاعات منصوب کرد.

وی گفت که طی تغییرات ایجاد شده «عبدالکریم عبد فاضل»، (ابو علی البصری)، مدیر کل اطلاعات و مبارزه با تروریسم در وزارت کشور (خلیة الصقور)، برکنار و «حمید الشطری»، نائب رئیس دستگاه امنیت ملی عراق به مدیریت واحد خلیه الصقور و ارتباط آن با فرمانده کل نیروهای مسلح منصوب شد.

به گفته سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق، سپهبد «قیس المحمداوی»، فرمانده ستاد عملیات بغداد به وزارت دفاع منتقل شد و جای خود را به سرلشکر ستاد «احمد سلیم» داد.

رسول اظهار داشت که سرلشکر ستاد «جعفر البطاط»، فرمانده پلیس فدرال عراق نیز از منصب خود عزل و سرلشکر ستاد «رائد شاکر جودت» به عنوان فرمانده کل پلیس فدرال منصوب شد.

فرمانده کل نیروهای مسلح همچنین سرلشکر «باسل مجید» مدیر واحد اطلاعات و امنیت ستاد عملیات بغداد را از منصبش برکنار کرد.

گفتنی است این عزل و نصب ها در پی دو انفجار امروز در بغداد صورت گرفت.

وزارت کشور عراق پیش از این درباره جزئیات این حادثه تروریستی گفت: انتحاری اول در نزدیکی سینما غرناطه بعد از تظاهر به بیماری و داد و فریاد و کمک خواست از مردم و تجمع شماری از شهروندان، خود را منفجر کرد، انتحاری دوم نیز بعد از رسیدن نیروهای امنیتی به مکان حادثه، دست به منفجر کردن خود زد.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
السومریة نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 4 =

دکمه بازگشت به بالا