بازگشت تروریسم با آمدن دموکرات ها به کاخ سفید؟

آیا بازگشت دموکرات ها به قدرت در کاخ سفید به معنای بازگشت تروریسم به عراق و منطقه است و قرار است نوع جدیدی از تروریسم رونمایی شود؟

میدل ایست نیوز: کمتر از 24 ساعت از مراسم تحلیف جو بایدن، رئیس جمهوری دموکرات امریکا گذشته بود که انفجاری مهیب در مرکز شهر بغداد، پایتخت عراق، روی داد. گویی که آمدن دموکرات ها با بازگشت تروریسم همراه شده است. انگار که تروریسم با دموکرات ها گره خورده است. موضوعی که بیش از هر چیز رنگ و بوی توطئه آمیز بودن فعالیت های امنیتی – سیاسی دموکرات ها را می دهد.

عراق مدت ها بود که شاهد حادثه تروریستی از این نوع نبود. بغداد چند سالی است که آرام است و دیگر شنیدن انفجارهای از این دست به ندرت اتفاق می افتد. به جرات می توان گفت که در طول دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ که جمهوریخواهان در راس امور در امریکا بودند ما شاهد حادثه تروریستی از این دست نبودیم اما قبل از آن، در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما، نه تنها شاهد حوادث تروریستی از این جنس فراوان بودیم بلکه حتی داعش نیز در همین دوران شکل گرفت و علیه مردم عراق و سوریه و کلا منطقه قصابی کرد.

این بدان معنا نیست که جمهوریخواهان خیلی اهل خیر هستند و دنبال صلح طلبی و آرامش می گردند، بلکه جنس و نوع تعامل آنها با حوادث و واقعیت ها با دموکرات ها متفاوت است. در دوران زمامداری جمهوریخواهان عموما کشورهای خاورمیانه به ویژه عراق در محور برنامه ها و سیاست گذاری هایشان بوده اما در دوران زمامداری دموکرات ها به شکل مرموزی این محوریت تغییر کرده است و رنگ و بوی توطئه به خود می گیرد.

حادثه روز پنج شنبه بغداد که به قربانی شدن دست کم 32 نفر و زخمی شدن حدود 110 نفر انجامید گویی می خواست یادآوری کند که آمدن دموکرات ها باعث قوت قلب تروریست ها شده است. آیا بازگشت دموکرات ها به قدرت در کاخ سفید به معنای بازگشت تروریسم به عراق و منطقه است و قرار است نوع جدیدی از تروریسم رونمایی شود؟

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا