مسعود بارزانی در واکنش به فیلم منتشر شده: همه باید بدانند نیروهای پیشمرگه از کردستان در برابر تهدید داعش دفاع کردند

رهبر حزب دموکرات کردستان تاکید کرد که تنها یک طرف نمی تواند با داعش که دشمن همه بشریت است بجنگد و نیروهای پیشمرگه از کردستان در برابر تهدید داعش دفاع کردند.

میدل ایست نیوز: «مسعود بارزانی»، رهبر حزب دموکرات کردستان و رئیس پیشین اقلیم کردستان عراق با صدور بیانیه ای نسبت به فیلم منتشر شده در ایران درباره کمک این کشور به اقلیم کردستان عراق در زمان حمله داعش واکنش نشان داد و ضمن بیان اینکه داعش دشمن همه بشریت است و تنها یک طرف نمی تواند آن را شکست دهد، تاکید کرد که هیچ شخص یا طرفی نمی تواند انکار کند که داعش به دست فرزندان ملت کردستان از بین رفت.

در بیانیه بارزانی آمده است: در برخی از محافل رسانه ای صحبت از جنگ با داعش است، حقیقتی وجود دارد و نباید پنهانش کرد و آن این است که داعش دشمن همه بشریت است و جنگ با آن آسان نیست چرا که جبهه های گسترده و متعددی دارد و یک طرف نمی تواند آن را شکست دهد و ریشه کن کردن آن به هماهنگی و اقدام مشترک از سوی همه طرف ها و جامعه بین المللی نیاز دارد.

وی توضیح داد: در آن زمان از ائتلاف بین المللی و امریکایی ها که به نیروهای پیشمرگه کردستان کمک کردند، تشکر کردیم و همچنین از طرف هایی که به هر طریق در جنگ با داعش مشارکت داشته و به نیروهای پیشمرگه کمک کردند هم تشکر کردیم.

بازرانی در ادامه افزود: با این وجود، همه باید بدانند، آن که حقیقتا از کردستان در برابر تهدید داعش با جان و فداکاری دفاع کرد نیروهای پیشمرگه بود و هیچ کس یا طرفی نمی تواند این حقیقت که اسطوره داعش به دست فرزندان ملت قهرمان کردستان در هم شکسته شد را انکار کند.

پیش از این یک فیلم درباره نقش سردار شهید قاسم سلیمانی، در جنگ با داعش در اقلیم کردستان منتشر شد که عکس العمل های بسیاری را به دنبال داشت.

خبرگزاری فارس در روزهای گذشته فیلمی درباره حمله گروه تروریستی داعش به عراق و اقلیم کردستان و درخواست سران اقلیم کردستان از سردار شهید حاج قاسم سلیمانی برای کمک به اقلیم منتشر کرده است.

دولت اقلیم کردستان در پی این فیلم، یادداشتی اعتراضی به کنسولگری ایران در اربیل تسلیم کرد.

رئیس اقلیم کردستان عراق نیز انتشار دو فیلم خبرگزاری «فارس» را وارونه جلوه دادن واقعیت، کوچک شمردن نقش نیروهای پیشمرگه، نادیده گرفتن ایستادگی کردستان و همچنین اهانت به اصول شهید سلیمانی دانست.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
شفق نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا