آیت‌الله خامنه‌ای «موضع قطعی» ایران درباره شرط های بازگشت به برجام را اعلام کرد

رهبر جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد که اگر می‌خواهند ایران به تعهدات برجام برگردد آمریکا بایستی تحریم‌ها را کلا در عمل لغو کند.

میدل ایست نیوز: آیت الله خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران در دیدار فرماندهان، خلبانان و جمعی از اعضای نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، صبح امروز (یکشنبه) موضع “قطعی” خود درباره شرط های بازگشت ایران به تعهدات خود در چارچوب برجام را تبیین کرد.

به گزارش خبرگزاری «تسنیم» آیت الله خامنه ای در سخنرانی خود تأکید کرد که درباره قضیه‌ی تحریم‌ها اولا در جمهوری اسلامی کسی گوشش بدهکار مهمل‌گویان بدون استحقاق -چه در اروپا چه در آمریکا- نیست، ثانیا اگر بخواهیم منطقی صحبت کنیم آمریکا و سه‌کشور اروپایی که همه تعهدات برجام را زیرپا گذاشته‌اند حق ندارند شرط و شروط بگذارند. آنها به هیچکدام از تعهدات برجامی‌شان عمل نکرده‌اند.

وی افزود که آن طرفی که حق دارد شرط معین کند، ایران است چون جمهوری اسلامی به همه تعهدات عمل کرد. ما حق داریم برای ادامه برجام شرط بگذاریم و این شرط را گذاشتیم و گفتیم و هیچ‌کس هم از آن عدول نخواهد کرد.

رهبر ایران تأکید کرد که اگر می‌خواهند ایران به تعهدات برجامی برگردد آمریکا بایستی تحریم‌ها را کلا در عمل لغو کند و ما بعد راستی‌آزمایی کنیم و ببینیم که درست تحریم‌ها لغو شده، آن‌وقت به تعهدات برجامی برمی‌گردیم.

وی افزود که این سیاست قطعی جمهوری اسلامی است و مورد اتفاق مسئولان کشور هم هست و از این سیاست برنخواهیم گشت.

 

این خبر تکمیل می شود…

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. آفرین به آقا خدا حفظ کند ایشان و واقعا درست گفتند آن طرفی که باید شرط بگذارد ایران است .آمریکایی ها و اروپایی ها همه اش دروغ میگویند اونا از اول دروع گو و حقه باز بوده اند .ما که به تحریم ها عادت کرده ایم چه لزومی دارد دوباره به اونا رو بدیم هی حرف مفت بگویند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا