عقب‌نشینی سرایا السلام از خیابان‌های بغداد، کربلاء و نجف

سخنگوی گروه نظامی سرایا السلام وابسته به صدر از عقب‌نشینی نیروهای این گروه از خیابان‌های بغداد، کربلاء و نجف خبر داد.

میدل ایست نیوز: «صفاء التمیمی»، سخنگوی گروه نظامی سرایا السلام وابسته به صدر از عقب‌نشینی نیروهای این گروه از خیابان‌های بغداد، کربلاء و نجف خبر داد.

التمیمی در گفت‌وگو با پایگاه خبری بغداد الیوم تصریح کرد: استقرار نیروهای سرایا السلام بنا به دلیلی بوده است و صبح امروز این نیروها به صورت تدریجی در حال خروج از خیابان‌ها هستند.

سخنگوی این گروه وابسته به جریان صدر گفت: «استقرار نیروهای سرایا السلام و تحرکات‌شان در هماهنگی و همکاری با نیروهای امنیتی مربوطه بوده است و مردم از استقرار این نیروها در استقبال کردند.»

وی اظهار داشت: استقرار سرایا السلام پیام خود را به کسانی که در تلاش هستند یا می‌خواهند بر مقدسات مسلمانان و غیر مسلمانان تعدی کنند، رسید.

در همین رابطه، سه روز بعد از تنش میان جریان صدر و برخی فعالان در استان نجف، جریان صدر روز گذشته مدعی وجود «تهدید علیه مقدسات در بغداد و نجف و کربلا» شد و چند دقیقه بعد از این اعلان نیروهای «سرایا السلام»، شاخه نظامی جریان صدر، مجهز به انواع سلاح به خیابان های این سه شهر ریختند.

التمیمی سخنگوی سرایا السلام، گفت که بعد از صدور بیانیه «صالح محمد العراقی» که از او به «وزیر اطلاع رسانی صدر» یاد می شود، این نیروها برای «حمایت» از امنیت این شهرها وارد عمل شدند.

وی گفت که این تهدید فقط متوجه مراقد مطهر نبوده بلکه «هدف از آن ایجاد فتنه» بوده است و افزود که بعد از اعلان محمد صالح العراقی، «ابویاسر» که از وی به عنوان «معاون جهادی صدر» یاد می شود جلسه ای با فرماندهان سرایا برگزار کرد و در آن تصمیم بر این شد که نیروها به خیابان های شهرها بریزند.

«مصطفی الکاظمی»، نخست وزیری عراق هم در واکنش به قدرت‌نمایی نظامی جریان صدر در توئیتی تاکید کرد که ساخت نهاد حکومت با تعرض به نمادها و مقدسات دینی و بستن راه ها امکان پذیر نیست.

نخست وزیری عراق ضمن بیان اینک ساخت نهاد حکومت با تعرض به نمادها، مقدسات دینی و ملی، آسیب به نهادهای دولتی و بستن راه ها امکان پذیر نیست بلکه به حمایت از حکومت نیاز دارد، تاکید کرد که با متجاوزان مسامحه نخواهد شد.

همچنین بخوانید:

پشت پرده حضور گسترده نیروهای تابع «مقتدی صدر» در خیابان های بغداد و نجف و کربلا

 

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
بغداد الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا