اقلیم کردستان عراق عوامل حمله راکتی به اربیل را شناسایی کرد

وزیر داخله اقلیم کردستان عراق از شناسایی عوامل حمله راکتی به فرودگاه بین المللی اربیل و مقر ائتلاف بین المللی خبر داد.

میدل ایست نیوز: «ریبر احمد»، وزیر داخله اقلیم کردستان عراق امروز اعلام کرد که عوامل حمله به فرودگاه بین المللی اربیل و مقر ائتلاف بین المللی شناسایی شدند.

وی اشاره کرد که عاملان حمله راکتی اربیل  وارد اقلیم کردستان شدند تا حملات راکتی را انجام دهند.

وزیر داخله اقلیم کردستان گفت که مقامات اقلیم از بغداد انتظار دارند که عوامل این حمله را دستگیر کنند.

وی توضیح داد که این افراد از برخورد خوب نیروهای امنیتی در ایست بازرسی ها سوء استفاده کرده و پس از ورود به اقلیم اقدام به حمله راکتی کردند.

به گزارش خبرنگار الحرة در اربیل، وزیر داخله اقلیم کردستان افزود: این عملیات نشان می دهد داعش تنها تشکیلات تروریستی در کشور نیست بلکه گروه های دیگری نیز وجود دارند و این مساله نیاز به اقدام مشترک گسترده تری بین اربیل و بغداد، ائتلاف بین المللی و همه طرف هایی که در کشور با تروریسم مبارزه می کنند، دارد.

احمد از تشکیل چند کمیته تحقیقاتی در خصوص حمله راکتی به اربیل خبر داد و کمیته مشترک بین «مسرور بارزانی»، نخست وزیر اقلیم کردستان و «مصطفی الکاظمی»، نخست وزیری عراق را بخشی از این کمیته ها اعلام کرد.

وزیر داخله اقلیم کردستان تاکید کرد که دولت عراق باید این عوامل را که اکنون خارج از مرزها و مناطق تحت کنترل اقلیم کردستان هستند دستگیر کرده و تحویل مقامات قضایی دهند تا به سزای عادلانه اعمالشان برسند.

پیش از این و در نیمه ماه جاری میلادی فرودگاه اربیل هدف حملات راکتی قرار گرفت که در پی آن یک پیمانکار غیرنظامی خارجی کشته و دست کم 8 نفر مجروح شدند.

گروهی موسوم به «سرایا اولیاء الدم» مسئولیت حمله راکتی اربیل را برعهده گرفته بود.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
الحرة

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 5 =

دکمه بازگشت به بالا