سخنگوی هیات دولت عراق: هیچکس با راکت‌پراکنی بیهوده نمی‌تواند در پرونده‌های امنیتی بر دولت اعمال فشار کند

سخنگوی هیات دولت عراق تصریح کرد هیچکس با راکت‌پراکنی نمی‌تواند بر دولت فشار آورده و در پرونده‌های امنیتی مداخله کند.

میدل ایست نیوز: «حسن ناظم»، سخنگوی هیات دولت عراق تصریح کرد هیچکس با راکت‌پراکنی نمی‌تواند بر دولت فشار آورده و در پرونده‌های امنیتی مداخله کند.

حسن ناظم در کنفرانس مطبوعاتی هفتگی خود اظهار داشت: هیچکس نمی‌تواند با راکت‌پراکنی بیهوده بر دولت اعمال فشار کرده و در پرونده‌های امنیتی دخالت کند.

سخنگوی هیات دولت عراق با اشاره به اینکه این راکت‌پراکنی‌های بیهوده تلاش دارد تا امنیت شهروندان را تحت الشعاع قرار دهد، اظهار داشت: تنها دولت مسئول پرونده‌های امنیتی در کشور است.

وی گفت: تعرض‌ها به شهروندان نوعی آشوب و هرج و مرج است که ما طبق قانون با آن برخورد خواهیم کرد، دولت بر سر حاکمیتش با کسی مذاکره نمی کند.

ناظم درباره سفر پاپ به عراق گفت: آمادگی کاملی برای سفر پاپ به عراق وجود دارد و صدها درخواست از سوی رسانه‌ها برای مشارکت در پوشش سفر پاپ مطرح شده است.

وی درخصوص بودجه 2021 هم گفت: بر سر همه بندهای لایحه بودجه 2021 به جز سهم اقلیم کردستان توافق حاصل شد.

سخنگوی هیات دولت درباره تظاهرات الناصریه اظهار داشت: دولت از نزدیک تحولات و اوضاع الناصریه را زیر نظر دارد و به زودی چندین پروژه در این استان کلید خواهد خورد.

ناظم درخصوص اپیدمی کرونا تصریح کرد: از شهروندان می‌خواهیم به تصمیمات کمیته سلامت پایبندی کامل داشته باشند، هیات دولت مسئولیت عقد قرارداد با شرکت سینو فارم درخصوص واکسن کرونا را به وزارت بهداشت داده است.

شب گذشته و در حمله راکتی به منطقه الخضراء، چند راکت به مناطق مختلفی شلیک شد و خسارت هایی به خودروهای غیرنظامی وارد کرد، پیش از این نیز طی روزهای اخیر حملات راکتی به فرودگاه بین‌المللی اربیل و پایگاه هوایی بلد در استان صلاح الدین صورت گرفته بود.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
بغداد الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 8 =

دکمه بازگشت به بالا