ظریف: اجرای پروتکل الحاقی در ایران رسما متوقف شد

وزیر خارجه ایران گفت که به صورت رسمی به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کردیم که از صبح 23 فوریه قانون مجلس اجرا خواهد شد.

میدل ایست نیوز: محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (سه‌شنبه) در جمع خبرنگاران درباره توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی و نظارت‌های فراپادمانی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اظهار داشت: از 15 ژانویه به صورت رسمی به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کردیم که از صبح 23 فوریه ماه قانون مجلس در این باره اجرا خواهد شد و به همین دلیل اجرای این قانون از صبح امروز آغاز شده است.

به گزارش «فارس» وی درباره سفر رافائل گروسی مدیرکل آژانس به تهران نیز خاطرنشان کرد که وی به ایران آمد تا ترتیباتی را برای اجرای قانون داشته باشیم. به توافقاتی در این خصوص رسیدیم و اصل این توافق بر این است که نوارهایی که از برنامه‌های هسته‌ای ما ضبط می‌شوند که هیچ گاه به صورت زنده به آژانس ارائه نمی‌شد، بلکه به طور روزانه و هفتگی ارائه می‌شد، از این به بعد نگهداری می‌شود و در اختیار آژانس قرار نمی‌گیرد.

ظریف در عین حال یادآور شد: البته اجرای پادمان ادامه می‌یابد.

رئیس دستگاه دیپلماسی خاطرنشان کرد: پادمان تعهد جمهوری اسلامی ایران است و مصوبه اخیر مجلس هم اجازه همکاری بیش از پادمان را نیز به ما نمی‌دهد و این بدان معناست که همکاری ما با آژانس ادامه پیدا می‌کند.

وزیر امور خارجه همچنین خاطرنشان کرد: اروپایی‌ها تعهداتشان را در برجام اجرا نکردند و نباید جای طرفین را عوض  کنند، چرا که خاطی آمریکا و اروپا هستند.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − پنج =

دکمه بازگشت به بالا