کتائب حزب الله عراق: حمله راکتی به منطقه خضراء کار دست های پلید بود

سخنگوی نظامی کتائب حزب الله عراق، حمله راکتی شب گذشته به منطقه خضراء را اقدامی برای ایجاد آشوب در فضای عراق دانست.

میدل ایست نیوز: «جعفر الحسینی»، سخنگوی نظامی کتائب حزب الله عراق، حمله راکتی شب گذشته به منطقه خضراء را اقدامی برای ایجاد آشوب در فضای عراق دانست.

به گزارش کانال تلگرامی «السیاسة نیوز»، الحسینی در پیامی کوتاه تأکید کرد که «بر اساس اطلاعات وارده حمله راکتی در منطقه خضراء کار دست های پلیدی بوده که می خواهند فضای کشور را آشفته کنند».

پیش از این هادی العامری، رئیس ائتلاف فتح نیز در بیانیه ای رسمی حمله راکتی به هیئت‌های دیپلماتیک را به شدت محکوم کرد.

دربیانیه العامری آمده که حمله راکتی به هیئت‌های دیپلماتیک و به وحشت انداختن شهروندان غیر نظامی به هر بهانه ای که باشد هیچ گونه توجیهی ندارد.

در این بیانیه از دستگاه های امنیتی خواسته شده که به مسئولیت خود در حفاظت از هیئت‌های دیپلماتیک عمل کنند.

رئیس ائتلاف فتح از دولت عراق نیز خواسته که به مسئولیت خود در حفظ اقتدار دستگاه های امنیتی برای آنکه بتوانند به مسئولیت های خود به بهترین نحو ممکن عمل کنند اقدام لازم را انجام دهد.

واحد اطلاع رسانی امنیتی عراق در پی حمله راکتی شب گذشته به منطقه خضراء بغداد، بیانیه ای صادر کرد و به تشریح جزئیات حمله راکتی امشب پرداخت.

در این بیانیه آمده است: « 3 راکت شلیک شده که دو راکت به منطقه الخضراء و یک راکت در منطقه الحارثیه و از منطقه السلام (الطوبجی) شلیک شده است.»

در ادامه بیانیه اشاره شده است: «در این حمله راکتی 4 خودرو غیرنظامی آسیب دیده است و سکوی پرتاب راکت نیز از سوی فرماندهی ستاد عملیات بغداد کشف شد.»

سرلشکر «تحسین الخفاجی»، سخنگوی فرماندهی ستاد عملیات مشترک عراق نیز اعلام کرد که حمله راکتی امشب کار گروه های غیرمنضبط بود.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + سیزده =

دکمه بازگشت به بالا