سازمان ملل مجددا خواستار توقف خشونت در مارب شد

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد مجددا خواستار توقف خشونت در مارب و سایر مناطق یمن و همکاری با فرستاده سازمان ملل به یمن شد.

میدل ایست نیوز: «استفان دوجاریک»، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد در کنفرانس مطبوعاتی روزانه در مقر دائمی در نیویورک توقف فوری خشونت در مارب و سایر مناطق یمن را خواستار شد.

وی گفت: همه طرف ها در یمن را به تشدید تلاش ها برای حمایت از اقدامات «مارتین گریفیتس»، فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن تشویق می کنیم تا راه حلی سیاسی و آتش بس فراگیر در اسرع وقت محقق شود.

دوجاریک افزود: موارد آوارگی در مارب، نیازهای بشردوستانه در این استان را افزایش داده است و ما و شرکایمان در بخش کمک های بشردوستانه در حال تلاش برای افزایش پشتیبانی و برنامه ریزی و کمک به خانواده های آواره برای دستیابی به غذا و نیازهای بهداشتی آنها و سایر کمک ها هستیم.

قرار است سازمان ملل در روز یکم مارس 2021 نشستی تحت عنوان فعالیت اعلام تعهدات سطح بالا درباره بحران انسانی در یمن از طریق ویدئو کنفرانس و با مشارکت سوئد و سوئیس برگزار کند.

پیش از این سازمان بین المللی مهاجرت اعلام کرده بود که در نتیجه جنگ های هفته سوم بین ارتش وابسته به دولت یمن و گروه انصارالله در مارب، طی هفته های اخیر 8 هزار نفر در یمن آواره شده اند.

همچنین بخوانید

در مأرب یمن چه می گذرد و این استان چرا مهم است؟

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
الحرة

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 7 =

دکمه بازگشت به بالا