بیانیه کتائب حزب الله در خصوص حمله هوایی امریکا در خاک سوریه

کتائب حزب‌الله عراق با انتشار بیانیه‌ای نسبت به حمله هوایی نیروهای امریکایی به مواضع کتائب در سوریه واکنش نشان داد.

میدل ایست نیوز: کتائب حزب‌الله عراق با انتشار بیانیه‌ای نسبت به حمله هوایی نیروهای امریکایی به مواضع کتائب در سوریه واکنش نشان داد.

در بیانیه این گروه مسلح عراقی آمده که یکی از نیروهای این گروه به نام «راهی سلام زاید الشریفی» در راه حمایت از خاک عراق دربرابر تروریست‌های داعش در تیپ 46 ستاد عملیات جزیره الحشد الشعبی فعالیت می‌کرده است، به شهادت رسیده است.

این بیانیه افزوده که «دشمن امریکایی در ادامه جنایات خود مدافعان میهن را به کشتن می‌دهد و در این باره از ریختن خون کسی باکی ندارد چون هزینه‌های این آدم‌کشی را عربستان و امارات می‌پردازند».

در این بیانیه آمده است که حادثه در منطقه قائم بوده است.

کتائب حزب الله همچنین در بیانیه دیگری تأکید کرد که این حمله نشان می‌دهد که برخلاف آنچه «برخی فریب خوردگان پنداشته بودند سیاست های خصمانه امریکا در قبال ملت‌های منطقه با انتخاب رئیس جمهور جدید» تغییر نخواهد کرد.

این بیانیه افزوده که اظهارات مقامات امریکایی درباره همکاری یک دستگاه‌ امنیتی عراقی در ارائه اطلاعات برای این عملیات «اعترافی خطرناک درباره نقش خائنانه برخی گروه‌هاست که در صورت اثبات باید عاملان آن محاکمه شوند».
این بیانیه تأکید کرده که حق پاسخ به حمله امریکا را برای خود محفوظ می‌داند و از نمایندگان مجلس خواسته که موضوع خروج نیروهای امریکایی را پیگیری کنند.

کتائب حزب الله همچنین به خانواده این نیروی خود تسلیت گفته و برای آنان آرزوی صبر کرده است.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
موازین نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + هفده =

دکمه بازگشت به بالا