واکنش روسیه به حمله هوایی امریکا در خاک سوریه

«یک منبع آگاه» در وزارت خارجه روسیه گفت که روسیه حمله هوایی شب گذشته امریکا در خاک سوریه را محکوم می کند و آن را «نقض غیر قابل قبول قوانین بین المللی» می داند.

میدل ایست نیوز: خبرگزاری روسیه ای «نووستی» به نقل از «یک منبع آگاه» در وزارت امور خارجه روسیه خبر داد که روسیه حمله هوایی شب گذشته امریکا در خاک سوریه را محکوم می کند و آن را «نقض غیر قابل قبول قوانین بین المللی» می داند.

این منبع به این خبرگزاری گفته که این حمله در خاک کشوری دارای حاکمیت ارضی و عضو سازمان ملل انجام شده و چنین اقدامی خلاف قوانین بین المللی است.

او افزوده که باید دید امریکایی ها در آن نقطه چه گروهی را هدف قرار داده اند.

بامداد امروز (جمعه 26 فوریه) «جان کربی»، سخنگوی وزارت دفاع امریکا، خبر داد که این حمله با اجازه رئیس‌جمهوری امریکا و در واکنش به حملات اخیر در عراق و تهدیدهای مدام علیه نیروهای امریکایی و نیروهای ائتلاف بوده است.

کربی تأکید کرده که در این حمله چند تأسیسات نظامی در یک پاسگاه مرزی هدف قرار گرفته و افزوده که این تأسیسات متعلق به شماری از «گروه‌های مسلح وابسته به ایران ازجمله کتائب حزب الله و کتائب سیدالشهداء» بوده است.

به گفته کربی این واکنش نظامی متناسب با اقدامات دیپلماتیک و پس از مشورت با شرکای امریکا در ائتلاف بین المللی انجام شده است.

او گفت که این حمله پیامی روشن است که نشان می‌دهد رئیس جمهور امریکا با جدیت حفاظت از نیروهای امریکایی و ائتلاف را پیگیری می‌کند.

کربی تأکید کرد که امریکا در پی برخورد با عاملان حملات راکتی به دور از افزایش تنش با ایران بود.

در واکنش به این عملیات، «لوید اوستن»، وزیر دفاع امریکا، تأکید کرد که «بابت آنچه هدف قرار داده‌ایم مطمئنیم و می‌دانیم کجا را زده‌ایم» و افزود که این گروه مسلح همان کسانی هستند که حملات اخیر را در عراق انجام داده‌اند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا