کویت، بحرین و امارات از موضع عربستان در خصوص گزارش امریکا درباره قتل خاشقچی حمایت کردند

کشورهای کویت، بحرین و امارات با صدور بیانیه ای جداگانه از موضع عربستان در خصوص گزارش امریکا درباره قتل جمال خاشقچی حمایت کردند.

میدل ایست نیوز: کویت، بحرین و امارات حمایت خود از آنچه در بیانیه وزارت امور خارجه عربستان در خصوص گزارش امریکا درباره جنایت قتل «جمال خاشقچی»، روزنامه نگار عربستان که در کنسولگری استانبول کشته شده است، اعلام کردند.

وزارت امور خارجه کویت با صدور بیانیه ای گفت: کویت از آنچه در بیانیه وزارت امور خارجه عربستان درباره گزارش قتل خاشقچی آمده است، حمایت می کند.

وزارت امور خارجه کویت همچنین بر نقش محوری و مهم عربستان تحت رهبری سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان و محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور در منطقه و در سطح بین المللی در حمایت از سیاست میانه روی و اعتدال و خشونت زدایی و رد افراط گرایی و تلاش پایدار برای حمایت از امنیت و ثبات در منطقه و سراسر جهان تاکید کرد.

در بیانیه وزارت امور خارجه کویت بر مخالفت قاطعانه با هرآنچه به حاکمیت کشور برادر عربستان آسیب می زند تاکید شده است.

از طرفی دیگر بحرین نیز بر اهمیت نقش اساسی عربستان تحت رهبری سلمان بن عبدالعزیز و محمد بن سلمان و سیاست اعتدال در منطقه، کشورهای عربی و در سطح بین المللی و تلاش هایی که برای تقویت امنیت و ثبات منطقه و رشد اقتصاد جهانی می کند، تاکید کرد.

وزارت امور خارجه امارات نیز نسبت به احکام دستگاه قضایی عربستان که نشان دهنده تعهد عربستان در اجرای شفاف و سالم قانون و مجازات همه افرادی که در این قضیه دست دارند، ابراز اطمینان و اعلام حمایت کرد.

امارات ضمن تاکید بر اینکه در زمینه تلاش های عربستان با هدف ثبات و امنیت منطقه و نقش اصلی اش در محور اعتدال در کشورهای عربی و امنیت منطقه در کنار این کشور خواهد ماند، تاکید کرد که با هرگونه سوء استفاده از این قضیه یا دخالت در امور داخلی عربستان مخالف است.

پیش از این وزارت امور خارجه عربستان در بیانیه ای گفته بود: حقیقتا تاسف بار است که گزارش این چنینی با نتیجه گیری های اشتباه و غیر قابل توجیه صادر می شود در حالی که عربستان این جنایت شنیع را محکوم و گام هایی برای تضمین عدم تکرار آن اتخاذ کرده و اعلام کرده است که هر اقدامی که به اعتبار رهبری، حاکمیت و استقلال دستگاه قضایی اش لطمه بزند، نمی پذیرد.

عصر جمعه، دولت امریكا نسخه ای محرمانه از گزارش سیا درباره كشته شدن جمال خاشقچی روزنامه نگار سعودی در سال 2018 را منتشر كرد.

دفتر مدیر اطلاعات ملی در گزارش منتشر شده در وب سایت دولت گفت: ما معتقدیم که محمد بن سلمان ولیعهد سعودی با عملیات در استانبول برای دستگیری یا کشتن جمال خاشقچی روزنامه نگار در سال 2018 موافقت کرد.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
الخلیج آنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا