امریکا: بن سلمان تحریم نمی شود زیرا رهبر یک کشور خارجی است

سخنگوی کاخ سفید درباره علت تحریم نشدن محمد بن سلمان گفت که وی رهبر یک کشور خارجی است و به همین علت تحریم نمی شود.

میدل ایست نیوز: «جین پساکی»، سخنگوی کاخ سفید امریکا گفت که امریکا راه های بهتری از اعمال تحریم بر «محمد بن سلمان»، ولیعهد عربستان دارد.

پساکی در پاسخ به سوالی درباره اینکه چرا امریکا مسئولان عربستانی را تحریم کرده اما ولیعهد عربستان که دستور قتل «جمال خاشقچی»، روزنامه نگار عربستانی را داده، تحریم نشده است، گفت: از لحاظ تاریخی و در تاریخ معاصر امریکا و در زمان دولت دموکرات ها و جمهوری خواه ها، هیچ تحریمی بر رهبران کشورهای خارجی چه زمانی که روابط دیپلماتیک با آنها وجود داشته باشد یا نه، اعمال نشده است.

وی افزود: به نظر ما راه های بهتری برای جلوگیری از این حوادث در آینده وجود دارد، و در زمینه فراهم آوردن زمینه همکاری با عربستانی ها هم توافق و منافع ملی برای امریکا وجود دارد. این همان چیزی است که دیپلماسی به نظر می رسد.

عصر جمعه، دولت امریكا نسخه ای محرمانه از گزارش سیا درباره كشته شدن جمال خاشقچی روزنامه نگار سعودی در سال 2018 را منتشر كرد.

دفتر مدیر اطلاعات ملی در گزارش منتشر شده در وب سایت دولت گفت: ما معتقدیم که محمد بن سلمان ولیعهد سعودی با عملیات در استانبول برای دستگیری یا کشتن جمال خاشقچی روزنامه نگار در سال 2018 موافقت کرد.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
اسپوتنیک عربی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =

دکمه بازگشت به بالا