عراق: پاپ بر انجام سفر به عراق در موعد مقرر پافشاری دارد

وزیر فرهنگ و سخنگوی هیئت دولت عراق در کنفرانسی مطبوعاتی تأکید کرد که سفر پاپ پیام صلح و تسامح و مهرورزی را با خود همراه دارد.

میدل ایست نیوز: سخنگوی وزارت امور خارجه عراق تأکید کرد که پاپ فرانسیس پافشاری دارد که سفرش به عراق در موعد مقرر در 5 ماه جاری میلادی انجام شود.

به گزارش «السومریه نیوز»، او در مصاحبه ای تلویزیونی گفت که جزئیات تدارکات جاری ازسوی همه نهادهای حکومتی و کمیته های اجرایی نشان می دهد که عراق تا چه حد بالایی به این سفر توجه دارد و همه امکانات خود را به موفقیت این سفر اختصاص داده است.

او گفت که این سفر نشان دهنده اهمیت تاریخی و فرهنگی و تمدنی عراق خواهد بود و باید استقبالی متناسب با جایگاه ملت عراق از وی انجام شود.

وی افزود که چالش های بزرگی در عراق وجود دارد اما پاپ پافشاری کرده که این سفر در موعد مقرر انجام شود.

الصحاف این سفر را یک مسئولیت ملی برای دولت و نهادهای حکومتی دانست و گفت که این سفر نماد تلاقی انسانی و دینی است و معلوم نیست دیگر چه زمانی شاهد تکرار چنین حادثه ای باشیم.

همزمان «حسن ناظم»، وزیر فرهنگ و سخنگوی هیئت دولت عراق، در کنفرانسی مطبوعاتی تأکید کرد که سفر پاپ پیام صلح و تسامح و مهرورزی را با خود همراه دارد.

او گفت که دیدار پاپ با آیت الله سیستانی مرحله مهمی در تحرکات جهانی برای گفت وگو و همزیستی است و افزود که باید از اهمیت این سفر بیشترین استفاده را به نفع عراق برد.

ناظم افزود که نخست وزیر عراق دستور داده که همه خواسته های خبرنگاران و اصحاب رسانه برای پوشش این سفر تأمین شود.

او تأکید کرد که این سفر فرصت مهمی برای تقویت گردشگری در عراق است و گفت که وزارت فرهنگ عراق برنامه هایی برای پس از این سفر نیز تدارک دیده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا