اردوغان: در صورت مثبت بودن نتایج تماس‌های جاری با مصر، سطح آن را ارتقا می‌دهیم

رئیس جمهوری ترکیه اعلام کرد در صورتی که تماس‌های کنونی با مصر به نتایج مثبتی بیانجامد، آن را تقویت و سطحش را ارتقا خواهیم داد.

میدل ایست نیوز: «رجب طیب اردوغان»، رئیس جمهوری ترکیه اعلام کرد در صورتی که تماس‌های کنونی با مصر به نتایج مثبتی بیانجامد، آن را تقویت و سطحش را ارتقا خواهیم داد.

اردوغان با بیان اینکه ترکیه تماس‌های امنیتی و دیپلماتیکی با طرف مصری دارد، تاکید کرد: ما خواهان تداوم این تماس‌ها هستیم و اگر نتایج مثبت به همراه داشته باشد، آن را تقویت و سطحش را ارتقا خواهیم داد.

وی گفت که دوستی میان دو ملت مصر و ترکیه همچون روابط میان دو ملت مصر و یونان نخواهد شد.

رئیس جمهوری ترکیه از سوی دیگر تصریح کرد که موضوع رزمایش‌های مشترک ریاض و آتن را با مسئولان عربستانی مورد بررسی قرار خواهد داد.

در همین رابطه، «مولود چاووش اغلو»، وزیر امور خارجه ترکیه هم پیشتر اعلام کرده بود آنکارا تماس‌های دیپلماتیک با مصر را بدون هیچگونه پیش‌شرطی آغاز کرده است همچنین هیچ دلیلی برای ممانعت از بهبود مناسبات با عربستان وجود ندارد.

چاووش اوغلو تاکید کرد اگر عربستان گام‌های مثبتی بردارد، ما نیز رفتاری مشابهی در پیش خواهیم گرفت؛ این امر درخصوص امارات نیز صدق می کند.

رئیس دستگاه دیپلماسی ترکیه با بیان اینکه شدت حملات منفی علیه ترکیه در برخی کشورهای شورای همکاری کاهش یافته است، تاکید کرد: آنکارا در سطح امنیتی و وزارت خارجه تماس‌هایی با مصر در دارد.

همچنین بخوانید:

مصر و ترکیه در برابر آزمونی سخت؛ همکاری های امنیتی علنی می شوند؟

 

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
از طريق
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا