برآوردهای اولیه از حجم خسارت های ناشی از توقف بیش از 400 کشتی در کانال سوئز

422 کشتی در کانال منتظر رفع این مانع و عبور از کانال بودند که اعلام شده طی سه روز عبور همه آنها انجام خواهد شد.

میدل ایست نیوز: پس از بازگشایی کانال سوئز صدها کشتی باری بعد از یک هفته توقف عبور از این کانال را ازسر گرفتند.

به گزارش الجزیره، یک مقام در کانال سوئز تأکید کرد که تکنسین‌های این کانال با همکاری شرکت هلندی «اسمیت سلویژ» که متخصص نجات کشتی‌های آسیب‌دیده است توانستند با تکان دادند کشتی «اور گیون» آن را دوباره وارد کانال کنند.

یک کارشناس که در این عملیات حضور داشته تأکید کرد که به اندازه 30 هزار متر مکعب منطقه سانحه خاک برداری شد تا کشتی 224 هزار تُنی دوباره بتواند به مسیر خود در کانال برگردد.

تاکنون گزارشی درباره آسیب‌های احتمالی کشتی ارائه نشده است.

این در حالی است که 422 کشتی در کانال منتظر رفع این مانع و عبور از کانال بودند که اعلام شده طی 3 روز عبور همه آنها انجام خواهد شد و تا 4 روز آینده وضعیت کانال به حالت عادی برخواهد گشت.

در برآوردهای اولیه حجم خسارت‌های ناشی از توقف ده‌ها کشتی در ورودی کانال به 24 میلیون دلار می‌رسد.

این کشتی‌ها که برخی از آنها نفتکش و برخی حامل مواد فاسدشدنی بودند به مدت 6 روز در این منطقه متوقف ماندند. به گفته کارشناسان، در خدمات بیمه چنین حوادثی پیش‌بینی نشده و این خسارت‌ها قابل تأمین توسط بیمه نیست.

یک منبع آگاه به مسائل دریانوردی تأکید کرد که خسارت روزانه هر کشتی حدود 10 هزار تا 15 هزار دلار است که شامل هزینه سوخت و همچنین از کارافتادگی 6 روزه کشتی می‌شود.

در سطحی کلان‌تر، شرکت بیمه الیانز هزینه هر روز توقف فعالیت کانال سوئز برای تجارت جهانی را 6 تا 10 میلیارد دلار برآورد کرد.

«اسامه ربیع»، رئیس کانال سوئز، هم حجم خسارت‌های روزانه این کانال به علت ازکارافتادگی آن را روزانه 12 تا 14 میلیون دلار برآورد کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
الجزیره

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا