واحد اطلاع رسانی امنیتی عراق: بامداد امروز 6 موشک گراد به سمت اقلیم کردستان شلیک شده است

در این حمله از 6 موشک از نوع گراد استفاده شده که همه آنها به منطقه ای خالی در مرز استان های اربیل و کرکوک اصابت کرده است.

میدل ایست نیوز: واحد اطلاع رسانی امنیتی عراق از کشف 6 سکوی شلیک موشک در شمال کرکوک خبر داد.

در بیانیه این واحد که ظهر امروز (سه شنبه 30 مارس) منتشر شده آمده که نیروهای تیپ هشتم ارتش عراق 6 سکوی شلیک موشک را که از آنها برای حملات بامداد امروز در اقلیم کردستان استفاده شده بود در منطقه جبل عکاشه در شمال کرکوک کشف کرده است.

این بیانیه افزوده که در این حمله از 6 موشک از نوع گراد استفاده شده که همه آنها به منطقه ای خالی در مرز استان های اربیل و کرکوک اصابت کرده است.

در این بیانیه آمده که دستگاه های امنیتی به تحقیقات خود درباره این حادثه تا شناسایی عاملان آن و محاکمه آنها ادامه خواهد و افزوده شده که ستاد عملیات مشترک در استان کرکوک تدابیر خود برای جلوگیری از تکرار حوادث را تشدید کرده است.

صبح امروز «نوری حمه علی» فرمانده محور غرب استان کرکوک نیروهای پیشمرگه از حمله راکتی به مواضع نیروهای محور پنجم نیروهای پیشمرگه در منطقه بردی در شمال کرکوک خبر داد.

او به خبرگزاری «روداو» گفت که در این حمله سه راکت کاتیوشا به این منطقه شلیک شده است و افزود که هنوز محل شلیک این راکت ها شناسایی نشده و تحقیقات در این باره ادامه دارد.

وزارت پیشمرگه در اقلیم کردستان عراق نیز در بیانیه ای که در ساعات پایانی روز دوشنبه (29 مارس) منتشر کرد خبر داد که در مواضع تحرک نیروهای تیپ 10 پیاده نظام نیروهای پیشمرگه در محور بردی ـ دبس چند راکت به مقر نیروهای پیشمرگه اصابت کرد که خسارتی در پی نداشت.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
خبرگزاری رسمی عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا