معاون وزیر امور خارجه ایران: نشست کمیسیون برجام در وین سازنده بود

معاون وزیر امور خارجه ایران که در نشست کمیته مشترک برجام در وین حاضر بود، این نشست را سازنده توصیف کرد.

میدل ایست نیوز: هجدهمین نشست کمیته مشترک برجام (توافق هسته ای ایران) امروز در وین اتریش از سرگرفته شد.

«سید عباس عراقچی»، معاون وزیر امور خارجه ایران درباره هجدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام گفت: نشست عادی کمیسیون بود که هر سه ‌ماه یک‌بار انجام می‌شود و مصادف شد با فرصتی که برای بازگشت به برجام توسط همه کشورها شکل گرفته است.

وی در ادامه افزود: نشست اول ویدئو کنفرانسی برگزار شد و این نشست دوم بود. در مجموع جلسه سازنده‌ای بود و توافق کردیم دو گروه کاری تحریم‌ها و هسته‌ای تشکیل شود و این‌ها متشکل از کارشناسان همه کشورها بجز امریکاست. امریکا در هیچ جلسه‌ای که ایران حضور داشته باشد، حضور ندارد و این سیاست قطعی ماست.

عراقچی ادامه داد: وظیفه کارگروه‌ها این است که مجموعه اقداماتی که امریکا باید انجام دهند تا رفع کامل تحریم‌ها در یک مرحله صورت گیرد را مشخص کنند.

وی با بیان اینکه تحولی که صورت گرفت، یک پیشرفت رو به جلو بود، اظهار داشت: اینکه چقدر امیدوار هستیم، بحث دیگری است. مذاکره‌ای که هم‌اکنون انجام می‌دهیم، فقط مذاکره با کشورهای ۱+۴ است. هیچ مذاکره‌ای با آمریکا نداریم و حتی مذاکره غیرمستقیم با این کشور هم نداریم. ما با ۱+۴ نشسته و گفت‌وگو می‌کنیم، چارچوب بحث را روشن می‌کنیم، آنها جداگانه با آمریکا صحبت می‌کنند.

معاون وزیر امور خارجه ایران تاکید کرد: در مجموع کار در مسیر درستی قرار گرفته است اما ادامه این روند به حسن‌نیت و جدیت طرف مقابل بستگی دارد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا