نامه دمشق به شورای امنیت درباره حمله امروز اسرائیل

وزارت امور خارجه سوریه با ارسال نامه ای رسمی به شورای امنیت خواستار اقدام قاطع و فوری برای جلوگیری از تکرار حملات اسرائیل به اراضی سوریه شد.

میدل ایست نیوز: وزارت امور خارجه سوریه با ارسال نامه ای رسمی به شورای امنیت خواستار اقدام قاطع و فوری برای جلوگیری از تکرار حملات اسرائیل به اراضی سوریه شد.

به گزارش «روسیا الیوم»، در نامه رسمی وزارت خارجه سوریه تأکید شده که شورای امنیت باید اسرائیل را به احترام گذاشتن به قطع نامه های شورا ملزم و دربرابر اقدامات تروریستی و جنایت هایش در حق ملت های سوریه و فلسطین و حمایت از گروه های تروریستی بازخواست کند.

این نامه افزوده که ادامه رفتار خصمانه و خطرناک اسرائیل بدون حمایت های نامحدود و دائمی دولت امریکا و مصون سازی اسرائیل ازسوی برخی کشورهای خاص در شورای امنیت ممکن نبود.

در این نامه تأکید شده که سیاست های خصمانه امریکا در منطقه نیز به روشنی نشان می دهد که بخشی جدایی ناپذیر از عملیات سوداگری خطر و تهدید امنیت و صلح جهانی است.

این نامه با اشاره به حمله بامداد امروز اسرائیل به اطراف دمشق تأکید کرده که اینگونه حملات بخشی جدایی ناپذیر از حملات بلوک غرب به سوریه با هدف جلوگیری از اجرای انتخابات در این کشور و جلوگیری از پیروزی ارتش سوریه بر تروریست های داعش و جبهة النصره و دیگر گروه هایی از این دست است.

جنگنده های اسرائیل صبح امروز پنجشنبه در حملاتی جدید، مواضعی نظامی را در اطراف دمشق هدف قرار دادند که منجر به مجروح شدن برخی نظامیان و ویران شدن انبار اسلحه شد.

برخی منابع محلی به العربی الجدید گفتند: حمله صبح امروز اسرائیل هشتمین حمله از آغاز سال میلادی جدید محسوب می شود که مواضع نظامی در غرب و جنوب دمشق را هدف قرار می دهد.

منابع مذکور احتمال دادند شمار مجروحان بسیار بالا باشد از آنجا که اشاره کردند صدای خودروهای اورژانس که مجروحان را منتقل می کردند در محل حمله شنیده شده است.

به گفته این منابع که نخواستند نامشان فاش شود، حمله اسرائیل به غرب دمشق در اطراف ضاحیه قدسیا و اطراف انبار صحاری در جاده الدیماس متمرکز بود و صدای انفجارهای شدید ناشی از شلیک پدافندهای زمینی نیز شنیده شده است.

این حمله همچنین مرکز پژوهش های علمی در جمرایا و پایگاه نظامی در اطراف لشکر یکم در منطقه الکسوة در جنوب دمشق را نیز هدف قرار داد.

یک روزنامه نگار مقیم ضاحیه قدسیا به العربی الجدید گفت حمله اسرائیل به مواضع نظامی در اطراف ضاحیه قدسیا انجام شده و آتش سوزی به دنبال داشته است.

وی انفجارهای پی در پی در مناطق حمله را ناشی از بمباران انبار اسلحه دانست و گفت حمله این بار در مقایسه با دفعات گذشته بسیار وحشتناک بود.

پیش از این یک منبع نظامی سوری در گفت وگویی با رسانه های رسمی گفت: در ساعت 00:56 دقیقه بامداد امروز اسرائیل از فراز خاک لبنان برخی از اهداف در اطراف شهر دمشق را هدف حملات موشکی قرار داد.

این منبع افزود: پدافند هوایی سوریه با این حمله مقابله و اکثر موشک ها را ساقط کرد و در این حمله 4 تن از نیروهای ارتش سوریه زخمی شدند علاوه بر اینکه خسارت های مادی نیز برجای ماند.

در ماه های اخیر، اسرائیل حمله به مکان های نظامی در سوریه را به ویژه در اطراف دمشق، تشدید کرده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا