ابوالغیط: اتحادیه عرب گوش به فرمان خواسته‌های عراق است

وزیر امور خارجه عراق تصریح کرد در دیدار با دبیرکل اتحادیه عرب درباره مناسبات عراق و کشورهای عضو این اتحادیه رایزنی کردیم.

میدل ایست نیوز: «فواد حسین»، وزیر امور خارجه عراق تصریح کرد در دیدار با «احمد ابوالغیط»، دبیرکل اتحادیه عرب درباره مناسبات عراق و کشورهای عضو این اتحادیه رایزنی کردیم.

رئیس دستگاه دیپلماسی عراق در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با ابوالغیط اظهار داشت: مناسبات عراق با ترکیه، ایران و وضعیت سوریه بخش دیگر محورهای گفت‌وگو با دبیرکل اتحادیه عرب بود.

فواد حسین با بیان اینکه ثبات سوریه برای عراق حائز اهمیت است، گفت: وضعیت بی‌ثبات سوریه تاثیر منفی بر عراق می‌گذارد.

وی اظهار داشت: ابوالغیط پس از دیدار با رهبران عراق به اربیل سفر خواهد کرد تا با مسئولان اقلیم کردستان دیدار و گفت و گو کند.

از سوی دیگر ابوالغیط با بیان اینکه ما به عراق قول می‌دهیم هر خواسته‌ای که از اتحادیه عرب داشته باشد، تحت فرمان باشیم، گفت: اتحادیه عرب در مرحله آتی میزبان رهبران عراق در مقر این اتحادیه خواهد بود.

وی با بیان اینکه سفر کنونی‌ام را به دلیل نزدیک بودن ماه مبارک رمضان جلو انداختم، اظهار داشت: عراق از کشورهای موسس اتحادیه عرب است و روابط تنگاتنگی با آن دارد همچنین مایلم این خبر خوب را بدهم که امیدواریم طی مدتی کمتر از 3 ماه میزبان رهبران عراق برای اطلاع از اقدامات و نقش‌آفرینی‌های چندین ساله این کشور در اتحادیه عرب باشیم.

ابوالغیط با بیان اینکه امیدواریم این سفر منجر به تقویت مناسبات و دیدگاه‌های اتحادیه عرب و عراق شود، گفت: این اتحادیه با شرایط دشواری به خصوص از نظر مالی دست به گریبان است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الفرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا