انصارالله: ائتلاف عربی 4 استان را با 16 حمله هدف قرار داد

ائتلاف عربی روز گذشته استان های الجوف، مارب، البیضاء و صعده را هدف حملات هوایی خود قرار داد.

میدل ایست نیوز: رسانه های وابسته به گروه انصار الله یمن اعلام کردند ائتلاف عربی به رهبری عربستان روز گذشته در سلسله حملاتی هوایی، مناطق تحت کنترل نیروهای انصار الله در استان های الجوف، مارب، البیضاء و صعده در یمن را هدف قرار دادند.

تلویزیون المسیره متعلق به انصار الله یمن اعلام کرد جنگنده های ائتلاف عربی 6 حمله به استان الجوف هم مرز با عربستان انجام داد و مناطق المرازیق در شهر خب و الشعف در شرق الجوف را هدف قرار داد.

المسیره اشاره کرد که ائتلاف عربی 5 حمله هوایی به استان مارب در شمال شرق یمن انجام داد. جنگنده های ائتلاف 4 حمله به صرواح و یک حمله به مدغل انجام دادند.

حملات هوایی ائتلاف عربی به استان البیضاء در مرکز یمن نیز رسید به گونه ای که 4 حمله به السوادیه و یک حمله به بنی صیاح در شهر رازح انجام شد.

عربستان از سال 2015 ائتلافی نظامی از کشورهای عربی در حمایت از دولت مستعفی یمن تشکیل داده است و همواره مناطقی از یمن را هدف حملات نظامی خود قرار می دهد.

گفتنی است انصار الله یمن نیز در پاسخ به این حملات، مواضع نظامی و تاسیسات نفتی عربستان را هدف قرار می دهد و اعلام کرده است این حملات تا زمانی که حملات ائتلاف عربی به یمن ادامه داشته باشد ادامه خواهد داشت.

همچنین بخوانید

تشدید درگیری ها در مأرب

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
اسپوتنیک عربی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا