سفیر امریکا در بغداد: همزمانی گفت وگوهای امریکا با عراق و مذاکرات هسته ای با ایران در وین کاملا اتفاقی است

سفیر امریکا در بغداد، تأکید کرد که هم‌زمانی گفت‌وگوهای راهبردی بغداد و واشنگتن و مذاکرات هسته‌ای وین صرفا یک موضوع اتفاقی است.

میدل ایست نیوز: «متیو تولر»، سفیر امریکا در بغداد، تأکید کرد که هم‌زمانی گفت‌وگوهای راهبردی بغداد و واشنگتن و مذاکرات هسته‌ای وین صرفا یک موضوع اتفاقی است و این دو هیچ ربطی به هم ندارند.

او در گفت‌وگو با پایگاه عراقی «العالم الجدید» در پاسخ به سؤالی درباره رابطه میان گفت‌وگوهای واشنگتن با عراق و مذاکراتی که روز گذشته در وین درباره توافق هسته‌ای با ایران به پایان رسید، گفت: «این دو هیچ ربطی به هم ندارند و هم‌زمانی آنها کاملا اتفاقی است».

تولر در بخش دیگری از سخنانش تأکید کرد که واشنگتن 340 میلیون دلار برای بازسازی مناطق آسیب‌دیده از داعش اختصاص داده است و افزود که بودجه عراق نیازهای این کشور را تأمین می کند و عراق نیازمند کمک خارجی نیست.

او روز گذشته در یک گفت‌وگوی تلویزیونی گفت که گروه‌های بی‌ضابطه‌ای که به منطقه خضراء حمله می‌کنند حاکمیت ارضی عراق را هدف قرار می‌دهند و افزود که دولت عراق دست به اقدامات مناسبی برای جلوگیری از تکرار این حملات زده است.

تولر ثبات عراق را موضوعی مهم برای امریکا دانست و تأکید کرد که امریکا به تقویت نهادهای امنیتی عراق اهتمام دارد.

وی تأکید کرد که هیچ تصمیمی برای بسته شدن سفارت امریکا در بغداد وجود ندارد و افزود که دولت فعلی امریکا تمرکز خود را بر همکاری دیپلماتیک با عراق برای رسیدن به نتایج مطلوب قرار داده است.

تولر تأکید کرد که روابط عراق و امریکا فقط و فقط بر پایه منافع ملی دو کشور تعیین شده است.

سفیر امریکا در بغداد همچنین بر آمادگی کشورش برای کمک به عراق در مبارزه با کرونا و تأمین واکسن کرونا تأکید کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
العالم الجدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا