رئیس جمهوری عراق حکم برگزاری انتخابات در 10 اکتبر آتی را امضا کرد

رئیس جمهوری عراق حکم برگزاری انتخابات در 10 اکتبر آتی را امضا و بر نظارت بین‌المللی بر آن تاکید کرد.

میدل ایست نیوز: «برهم صالح»، رئیس جمهوری عراق حکم برگزاری انتخابات در 10 اکتبر آتی را امضا و بر نظارت بین‌المللی بر آن تاکید کرد.

برهم صالح در سخنانی با بیان اینکه انتخابات آتی مهم، حساس و تاثیرگذار است و پس از اعتراضات مردمیِ خواهان اصلاحات و تصحیح روندها برگزار خواهد شد، اظهار داشت: حق مردم در انتخاب نمایندگان‌شان به دور از فشار و باج‌خواهی‌ها و سرقت آرایشان، اولویتی اساسی برای برون رفت ازمشکلات انباشته شده گذشته به شمار می‌رود.

رئیس جمهوری عراق در ادامه از همگان خواست تا برای انتخابات و مشارکت جدی در آن و بیان اراده آزادشان، خود را آماده کنند چرا که انتخابات فرصتی برای تحقق خواسته‌های والا و بر حق مردم محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه باید آرای انتخاباتی ما موید انتقال عراق به مرحله‌ای عادلانه‌تر، باثبات‌تر و مستقل‌تر باشد، اظهار داشت: نهادهای دولتی ذیربط باید برای تحقق الزامات برگزاری انتخابات سالم و از میان برداشتن دغدغه‌ها و تردیدهای مردم تسریع کنند؛ دغدغه‌هایی که علت اصلی عدم استقبال شهروندان در انتخابات پیشین بود.

برهم صالح اظهار داشت: باید فضای سیاسی مطلوب برای از میان برداشتن درد و رنج‌ها و تحقق عدالت در انتخاب مقامات قوای مقننه و مجریه که قادر به صیانت از حاکمیت و حفظ اقتدار دولت و نهادینه‌سازی عدالت میان شهروندان باشد، آماده شود.

رئیس جمهوری عراق در ادامه بر لزوم همکاری و هماهنگی فعال و جدی میان سازمان ملل و کمیساریای عالی انتخابات برای فراهم‌سازی نظارت بین المللی و برگزاری موفقیت‌آمیز فرایند انتخابات در راستای تضمین حاکمیت و احترام به تصمیم مستقل مردم عراق تاکید کرد.

وی در پایان اظهار داشت:انتخابات در شرایطی برگزار خواهد شد که با اپیدمی کرونا و چالش‌های امنیتی در مقابله با تروریسم و قانون‌شکنان دست به گریبان هستیم اما ما بر آگاهی ملت‌مان و همت و اراده دستگاه‌های امنیتی در پذیرش مسئولیت خود در حفظ امنیت انتخابات و رای دهندگان ایمان داریم.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
بغداد الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا