پلیس اسرائیل 3 نامزد فهرست انتخاباتی فتح را در بیت المقدس بازداشت کرد

پلیس اسرائیل، 3 تَن از نامزدهای عضویت در شورای قانونگذاری فلسطین را در بیت المقدس بازداشت کرد.

میدل ایست نیوز: پلیس اسرائیل، 3 تَن از نامزدهای عضویت در شورای قانونگذاری فلسطین را در بیت المقدس بازداشت کرد.

به گزارش روسیا الیوم، پلیس اسرائیل این 3 نفر را پس از ممانعت از برگزاری کنفرانس مطبوعاتی درباره انتخابات آتی در بیت المقدس بازداشت کرد.

در همین رابطه، منابع آگاه تصریح کردند: بازداشت‌شدگان نامزدهای فهرست انتخاباتی فتح بودند و اسامی آنها عبارت است از اشرف الاعور، ناصر قوس و رتیبه النتشه.

گروه های فلسطینی پیشتر بر حمایت کامل از موضع فتح در مخالفت با اجرای انتخابات پارلمانی فلسطین در صورت عدم اجرای آن در بیت المقدس تأکید کردند.

«حسین الشیخ»، عضو کمیته مرکزی سازمان فتح تأکید کرد که انتخابات صد در صد برگزار خواهد شد و افزود که موضوع بیت المقدس مسئله اصلی انتخابات است و «قدس را برای انتخابات نخواهیم فروخت.»

او گفت که تشکیلات خودگردان فلسطینی از دو ماه پیش به اسرائیل درباره برگزاری انتخابات در بیت المقدس و تأمین شرایط لازم برای اجرای آن در قدس شرقی براساس معاهده امضاشده نامه رسمی داده اما اسرائیل تا این لحظه پاسخی به این درخواست نداده است.

الشیخ تأکید کرد که تصمیم گیری درباره اجرای انتخابات یک تصمیم کاملا فلسطینی است و به احدی اجازه دخالت در این باره داده نخواهد شد و افزود که «بدون قدس انتخاباتی در کار نخواهد بود و هرگز اجازه اجرای انتخابات بدون اجرای آن در بیت المقدس را نخواهیم داد چون این به معنای تسلیم شدن دربرابر معامله قرن و پذیرش بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل است».

او افزود که فتح تلاش می کند که یک موضع متحد ملی در این باره ایجاد کند و همه تشکیلات و احزاب فلسطینی بر ضرورت مشارکت بیت المقدس و همه مناطق اشغالی در انتخابات تأکید کنند.

پس از این اظهارات دبیر کل جبهه آزادی بخش فلسطین «واصل ابویوسف» از این مواضع فتح تقدیر و تأکید کرد که مشارکت بیت المقدس در انتخابات اهمیت ویژه ای دارد.

انتخابات پارلمانی فلسطین قرار است در 22 مه برگزار شود.

کمیته مرکزی انتخابات فلسطین در پایگاه رسمی خود اعلام کرد که نامزدی 36 فهرست در انتخابات تأیید شده و این به معنای تأیید همه درخواست های واصله به این کمیته است.

در آخرین انتخابات پارلمانی فلسطینی که در 2006 برگزار شد 11 فهرست مشارکت داشتند.

70 هیئت نظارتی با بیش از 7 هزار ناظر و 1250 خبرنگار بر روند انتخابات فلسطین نظارت خواهند داشت.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
از طريق
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا