عربستان برای یک پروژه گردشگری در دریای سرخ 3.7 میلیارد دلار وام می گیرد

عربستان در چارچوب پروژه اقتصادی خود برای متنوع کردن منابع درآمد و کاهش وابستگی به نفت توجه بسیاری به گردشگری نشان داده است.

میدل است نیوز: دولت عربستان سعودی در حال رسیدن به توافق نهایی برای دریافت وامی به ارزش 14 میلیارد ریال (3.7 میلیارد دلار) با مجموعه ای از بانک های داخلی برای توسعه یک پروژه گردشگری در ساحل دریای سرخ، در غرب عربستان، است.

به گزارش «بلومبرگ»، 5 بانک عربستانی ازجمله بانک عربستان ـ فرانسه و بانک عربستان ـ انگلستان این وام را در اختیار دولت عربستان قرار خواهند داد.

این پروژه در چارچوب «وام های سبز» است که هدف از آن توسعه اقتصادی با هدف کاهش آلودگی های زیستمحیطی و کاهش گازهای گلخانه ای و به حداقل رساندن تولید پسماند و افزایش بهره وری از منابع طبیعی است.

این گزارش افزوده که مدت زمان تسویه این وام 15 ساله و سود آن یک درصد بیشتر از سود وام هایی است که بانک های عربستانی می پردازند.

عربستان در چارچوب پروژه اقتصادی خود برای متنوع کردن منابع درآمد و کاهش وابستگی به نفت توجه بسیاری به گردشگری نشان داده است.

پروژه دریای سرخ شامل یک شهرک گردشگری لوکس می شود که در فاز اول شامل 4 هتل خواهد بود که تا پایان 2022 افتتاح می شود و در فاز دوم به 12 هتل در 2023 می رسد.

هدف عربستان جذب سالانه یک میلیون گردشگر خارجی و داخلی به این شهرک گردشگری است.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
العربی الجدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا