رهبر مسیحیان مارونی لبنان: هیچ توجیه واقعی برای عدم تشکیل دولت جدید وجود ندارد

رهبر مسیحیان مارونی اعلام کرد هیچ توجیه واقعی برای عدم تشکیل دولت در لبنان وجود ندارد.

میدل ایست نیوز: پترس الراعی، رهبر مسیحیان مارونی اعلام کرد هیچ توجیه واقعی برای عدم تشکیل دولت در لبنان وجود ندارد.

الراعی در دیدار با «میشل عون»، رئیس جمهوری لبنان ضمن تاکید بر لزوم تشکیل هر چه سریع‌تر دولت و رفع موانع، اظهار داشت: هیچ توجیه واقعی برای عدم تشکیل دولت وجود ندارد.

وی گفت:«من واسطه نیستم، اما بر اساس نقش خودم و کلیسا با همه گفت وگو می کنم. از جایگاه ملی خود با تمام لبنانی ها دیدار می کنم تا در پرونده تشکیل دولت، به یک راه حل دست پیدا کنیم.»

بحران سیاسی و اقتصادی لبنان که از اواخر سال ۲۰۱۹ آغاز شد شدیدترین دوران بی‌ثباتی کشور از زمان پایان جنگ داخلی پانزده ساله این کشور در سال ۱۹۹۰ است.

از شروع بحران اقتصادی اخیر ارزش پول ملی لبنان حدود ۹۰ درصد سقوط کرده و بیکاری به شدت افزایش یافته است.

بهای کالاهای اساسی و نرخ تورم به شکل سرسام آوری افزایش یافته و نهادهای مدنی و کارشناسان اقتصادی می‌گویند که حدود نیمی از جمعیت کشور اکنون زیر خط فقر هستند.

دولت لبنان سال گذشته اعلام کرد که قادر نیست بدهی‌های خارجی خود را بپردازد و ذخایر ارز خارجی بانک مرکزی لبنان که اقتصادش به شدت به واردات وابسته است به شدت کاهش یافته است.

جامعه بین‌المللی و نهادهای مالی مانند بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول کمک مالی به لبنان را به انجام اصلاحات سیاسی و اقتصادی عمیق و تشکیل دولت مستقل از نفوذ احزاب و گروه‌های سیاسی مشروط کرده‌اند.

دولت قبلی لبنان در پی انفجار مهیب اوت ۲۰۲۰ در بندرگاه بیروت استعفا داد ولی به عنوان دولت موقت امور جاری کشور را اداره می‌کند. در آن انفجار بیش از ۲۰۰ نفر کشته و حدود شش هزار نفر زخمی شدند و هزاران ساختمان مسکونی و تجاری ویران شدند و یا به شدت آسیب دیدند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
از طريق
القدس العربی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا