شش شهید و مجروح در انفجار بمبی در دیالی

شش نفر از نیروهای واکنش سریع عراق بر اثر انفجار بمبی در دیالی، شهید و مجروح شدند.

میدل ایست نیوز: یک منبع امنیتی امروز دوشنبه خبر داد در پی انفجار یک بمب در دیالی، چندین نفر از نیروهای واکنش سریع شهید و مجروح شدند.

این منبع در گفت وگویی با «شفق نیوز» گفت: یک بمب در منطقه شریط الوقف در حومه روستای جیزانی منفجر شد که در این انفجار چندین تن از نیروهای واکنش سریع که در حال عملیات پاکسازی در باغ ها و زمین های زراعی اطراف بودند، شهید و مجروح شدند.

وی اشاره کرد که یک نفر از نیروهای واکنش سریع در این انفجار شهید و ۵ نفر دیگر مجروح شدند.

در همین راستا یک مسئول دولتی در دیالی گفت نیروهای واکنش سریع عراق برای مقابله با تعرضات و حملات خونینی که در منطقه رخ داده، از بغداد آمده اند.

وی گفت که حضور نیروهای واکنش سریع برای جلوگیری از حملات داعش و نزاع های عشائری انجام شده است.

از طرفی دیگر «شاکر مازن الملا جواد»، مدیر منطقه العبارة در دیالی به شفق نیوز گفت: وزارت کشور تیپ دوم لشکر واکنش سریع را برای اعمال امنیت و ثبات در منطقه، به روستای الجیزانی در ناحیه العبارة اعزام کرد.

وی اشاره کرد که حضور نیروهای واکنش سریع پس از مسائل امنیتی اخیر و به دستور وزارت کشور و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق انجام شد.

مدیر ناحیه العبارة تاکید کرد هدف از حضور نیروهای واکنش سریع، تعقیب و ریشه کن کردن هسته های تروریستی و انجام عملیات ویژه و اطلاعاتی سازمان یافته برای خشکاندن ریشه های تروریسم و حفاظت از روستاها در برابر تهدیدهای داعش و حملات است.

روستای الجیزانی از توابع ناحیه العبارة پیشتر هدف دو حمله با بمب و حمله با تک تیرانداز قرار گرفت که 11 شهید و مجروح برجای گذاشت.

ناحیه العبارة در 15 کیلومتری شمال شرق بعقوبه (مرکز دیالی) از مناطق پر تنشی است که به علت طبیعت جغرافیایی سخت و مساحت گسترده اش، شاهد حملات و حوادث امنیتی پی در پی طی سال های گذشته بوده است.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
شفق نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا