دیده‌بان حقوق بشر اسرائیل را به تبعیض نژادی علیه فلسطینیان متهم کرد

دیده بان حقوق بشر در گزارشی اعلام کرد، مقامات اسرائیل مرتکب تبعیض نژادی و ظلم و ستم علیه فلسطینیان می‌شوند.

میدل ایست نیوز: سازمان دیده بان حقوق بشر امروز سه شنبه اسرائیل را به اتخاذ سیایت های تبعیض نژادی و ظلم در تعامل با فلسطینیان و اقلیت عرب در اسرائیل متهم کرد.

این سازمان مستقر در نیویورک گزارشی در 213 صفحه منتشر کرد که در آن گفته می شود اسرائیل و آفریقای جنوبی را در دوره آپارتاید مقایسه نمی کند، بلکه اقدامات و سیاست های خاص را ارزیابی می کند تا تعیین کند که آیا آنها با توجه به تعریف قانون بین المللی، تبعیض نژادی محسوب می شود یا خیر.

در این گزارش، این سازمان محدودیت های اسرائیل در جابه‌جایی فلسطینیان و تصرف اراضی متعلق به آنها برای ایجاد شهرک های یهودی در مناطقی را که در جنگ 1967 اشغال کرده بود را به عنوان نمونه ای از سیاست هایی عنوان کرد که آن را جرایم تبعیض نژادی و آزار و اذیت می داند.

در این گزارش آمده است: مقامات اسرائیلی در اسرائیل و (سرزمین های فلسطین) قصد داشتند با کنترل سرزمین ها و جمعیت به نفع اسرائیلی های یهودی، بر فلسطینیان سلطه پیدا کنند.

بر این اساس، این گزارش نتیجه گرفت كه مقامات اسرائیلی مرتكب جنایاتی علیه بشریت از جمله تبعیض نژادی و آزار و اذیت شده اند.

وزارت امور خارجه اسرائیل اما آنچه در گزارش آمده بود را رد و آن را غیرمنطقی و دروغین توصیف كرد و گفت این سازمان برنامه ای ضد اسرائیلی دارد و سالها به دنبال تحریم اسرائیل بوده است.

دادگاه جنایی بین المللی هفته پیش اعلام کرد که جنایات جنگی که ممکن است در کرانه غرب و نوار غزه رخ داده باشد را بررسی خواهد کرد و از ارتش اسرائیل و گروه های مسلح فلسطینی از جمله حماس، به عنوان جنایت کاران احتمالی نام برد.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
القدس العربی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا