تاکید نخست‌وزیر و ریاست پارلمان اقلیم کردستان بر لزوم باقی ماندن ائتلاف بین‌المللی در عراق

نخست‌وزیر اقلیم کردستان و ریاست پارلمان اقلیم ضمن محکوم کردن حمله تروریستی به نیروهای پیشمرگه، خواستار باقی ماندن ائتلاف بین المللی در عراق شدند.

میدل ایست نیوز: ریاست پارلمان اقلیم کردستان عراق به شدت حمله تروریستی به نیروهای پیشمرگه را محکوم کرد و خواستار باقی ماندن ائتلاف بین المللی در عراق شد.

در بیانیه ریاست پارلمان اقلیم کردستان عراق آمده است، تکرار این حملات به صورت آشکار بر لزوم دستیابی بغداد و اربیل به توافقی درخصوص مناطق مورد منافشه و پایان دادن به اختلافات و نیز باقی ماندن نیروهای ائتلاف بین المللی در اقلیم کردستان و عراق و ارائه کمک به نیروهای پیشمرگه و آموزش آنها برای پایان دادن نهایی به حملات تروریستی و ممانعت از بازگشت هسته‌های باقی مانده داعش به اقلی و عراق تاکید دارد.

در همین رابطه، «مسرور بارزانی»، نخست‌وزیر اقلیم کردستان هم داعش را خطری واقعی برای عراق توصیف و بر لزوم باقی ماندن ائتلاف بین المللی در عراق برای مبارزه با داعش تاکید کرد.

بارزانی با اشاره به خطر داعش برای عراق و به ویژه مناطق مورد مناقشه، بر اهمیت فعال‌سازی همکاری امنیتی مشترک میان ارتش عراق و پیشمرگه در این مناطق تاکید کرد و افزود: ائتلاف بین المللی باید به آموزش و کمک به پیشمرگه و ارتش عراق ادامه دهد و برای مقابله با داعش و پایان دادن به تهدیدات مستمر آن در عراق باقی بماند.

فراکسیون حزب دموکرات کردستان در پارلمان عراق هم پیشتر خواستار تشکیل نیرویی با مشارکت ائتلاف بین‌المللی برای مقابله با داعش شده بود.

فراکسیون حزب دموکرات اظهار داشت: دولت فدرال باید این تشدید حملات را مدنظر قرار دهد و برای اتخاذ اقدامات فوری و تشکیل نیروی مشترک با حضور عناصر امنیتی، پیشمرگه و ائتلاف بین المللی و افزایش شمار آنها در مناطق حوزه نفوذشان تسریع کند و بر حجم تلاش‌های اطلاعاتی و انجام عملیات پیشدستانه در این مناطق بیفزاید همچنین از پارلمان و کمیسیون امنیت و دفاع برای فعال سازی نقش خود و واداشتن دولت به اتخاذ اقدامات ضروری برای جلوگیری از این حملات و نابودی داعش وارد عمل شود.

در همین رابطه، «نچیروان بارزانی»، رئیس اقلیم کردستان عراق هم امروز و در واکنش به حمله داعش در کرکوک، از پارلمان و دولت فدرال عراق و همچنین ائتلاف بین المللی ضد داعش به رهبری امریکا خواسته بود سریعا برای پرکردن شکاف امنیتی موجود در مناطق مورد مناقشه بین بغداد و اربیل اقدام کنند.

پیش از این شماری از نیروهای پیشمرگه و پلیس فدرال عراق در دو حمله جداگانه داعش به شهادت رسیدند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
از طريق
الفراتروسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا