یادداشت اعتراضی اردن درباره نقض حریم مسجد الاقصی توسط اسرائیل

وزارت امور خارجه اردن در یک یادداشت اعتراضی رسمی نسبت به نقض توافق‌نامه‌های بین‌المللی در مسجد الاقصی توسط اسرائیل واکنش نشان داد.

میدل ایست نیوز: وزارت امور خارجه اردن در یک یادداشت اعتراضی رسمی نسبت به نقض توافق‌نامه‌های بین‌المللی و تحریک فلسطینیان در مسجد الاقصی توسط اسرائیل واکنش نشان داد.

در بیانیه رسمی وزارت خارجه اردن آمده که ادامه تعرض اسرائیل به مسجد الاقصی و اجازه دادن عمدی به افراط‌گرایان برای ورود به مسجد در اولین روز دهه پایانی ماه مبارک رمضان آن هم با حمایت پلیس اسرائیل محکوم است.

در این یادداشت اعتراضی آمده که اردن این‌گونه رفتارهای اسرائیل در مورد مسجد الاقصی را محکوم و تقبیح می‌کند.

این یادداشت همچنین تأکید کرده که رفتارهای اسرائیل نقض آشکار وضعیت تاریخی و حقوقی در بیت‌المقدس و قوانین بین المللی و تعهدات اسرائیل در مقام نیروی اشغالگر قدس شرقی و نقض حرمت مسجد الاقصی و ماه مبارک رمضان است.

این یادداشت اعتراضی افزوده که همه مساحت مسجد الاقصی منطقه‌ای برای عبادت و خاص مسلمانان است و تنها طرفی که حق اداره همه امور این مسجد و تنظیم تردد زایران را دارد به موجب قوانین بین‌المللی اداره اوقاف اردن است.

در این یادداشت از اسرائیل خواسته شده که به اختیارات اداره اوقاف قدس و امور مسجد الاقصی احترام گذارد.

در این یادداشت همچنین از جامعه بین المللی خواسته شده که به مسئولیت خود درباره وادار کردن اسرائیل به احترام به مقدسات مسلمانان عمل کند.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
مسجد الاقصی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا