انصارالله یمن: سفر فرستادگان امریکا و سازمان ملل به مسقط بی‌نتیجه بود

انصارالله یمن از شکست سفر فرستادگان سازمان ملل و امریکا در امور یمن به عمان برای متوقف کردن جنگ و از سرگیری مذاکرات سیاسی خبر داد.

میدل ایست نیوز: «عبدالملک العجری»، عضو تیم مذاکره‌کننده انصارالله یمن از ناکامی سفر فرستادگان سازمان ملل و امریکا در امور یمن به عمان برای توقف جنگ و از سرگیری مذاکرات سیاسی خبر داد.

العجری در توئیتی نوشت: «منابع رسانه‌ای اعلام کرده‌اند که فرستادگان سازمان ملل و امریکا دست‌خالی از مسقط برگشتند اما صحیح‌تر آن است که بگویند آنها دست‌خالی به مسقط آمدند.»

این اظهارنظر العجری پس از آن انجام شد که ساعاتی پیش، «محمد عبدالسلام»، رئیس هیات مذاکره‌کننده انصارالله یمن تلویحا از مخالفت این گروه برای توقف نبردها در استان مارب خبر داده و گفته بود: «آنها درباره نبردی جزئی (نبرد مارب) سخن می‌گویند و محاصره سراسری یمن را رها کرده اند.»

عبدالسلام اظهار داشت: خلاصه کردن جنگ یمن به یک موضوع، مشکل را حل نمی کند بلکه آن را وخیم تر می کند و هیچ سودی در تحقق صلح ندارد و برعکس زمان جنگ را طولانی می کند.

مسقط، پایتخت عمان شاهد تحرکات بین‌المللی و منطقه‌ای برای توقف جنگ در یمن است. اخیرا مارتین گریفیث، فرستاده سازمان ملل به یمن و تیم لیندرکینگ، فرستاده آمریکا به یمن به مسقط سفر کرده و با مسؤولان عمانی دیدار کردند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
از طريق
اسپتنیک عربی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا