وزارت نفت عراق: تصمیم کاهش تولید نفت، درآمد نفتی عراق را به ماهانه 6 میلیارد دلار رسانده است

وزارت نفت عراق اعلام کرد که تصمیم جمعی کاهش تولید نفت از سوی کشورهای اوپک پلاس باعث درآمد ماهانه 6 میلیارد دلاری برای عراق شده است.

میدل ایست نیوز: وزارت نفت عراق اعلام کرد که تصمیم جمعی کاهش تولید نفت ازسوی کشورهای اوپک پلاس باعث درآمد ماهانه 6 میلیارد دلاری برای عراق شده است.

«عاصم جهاد»، سخنگوی وزارت نفت عراق، گفت که تصمیم کشورهای صادرکننده نفت برای کاهش تولید با هدف تعادل در بازارهای نفت انجام شد و افزود که افزایش تولید موجب اختلال دوباره در قیمت‌ها می‌شود.

وی گفت که عراق مانند دیگری کشورها به افزایش محدود تولید براساس جدول بندی زمانی پیشنهادی مراکز پژوهشی سازمان اوپک پایبند است و افزود که پیش از این درآمدهای نفتی عراق به کم‌تر از ماهی یک میلیارد دلار رسیده بود اما اکنون به حدود 6 میلیارد دلار رسیده است.

او گفت که عراق دومین تولیدکننده بزرگ نفت در مجموعه اوپک است و تأکید کرد که چالش‌هایش پیش روی بازارهای نفت همچنان جدی است.

جهاد همچنین درباره درآمدهای نفتی اقلیم کردستان که به موجب قانون بودجه باید به بغداد تحویل داده شود گفت که وزارت نفت تاکنون هیچ مبلغی بابت فروش نفت از اقلیم کردستان دریافت نکرده است.

 وزارت نفت عراق روز یکشنبه آمار صادرات نفت در ماه آوریل و درآمدهای حاصله از آن را که توسط شرکت بازاریابی نفت عراق (سومو) منتشر شد، اعلام کرد.

بنابر آمار اولیه منتشر شده از سوی شرکت بازاریابی نفت عراق، عراق در ماه آوریل 88 میلیون و 398 هزار و 319 بشکه نفت با درآمد 5 میلیارد و 525 میلیون و 330 هزار دلار صادر کرد.

وزارت نفت عراق اعلام کرد میزان صادرات نفتی عراق از میادین نفتی مرکز و جنوب عراق، 85 میلیون و 534 هزار و 916 بشکه و نفت صادراتی از میدانی نفتی کرکوک از طریق بندر جیهان ترکیه 2 میلیون و 863 هزار و 403 بشکه بود.

میانگین صادرات روزانه عراق 2 میلیون و 947 هزار بشکه و میانگین قیمت هر بشکه نفت 62.505 دلار رسید.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
خبرگزاری رسمی عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − سه =

دکمه بازگشت به بالا