«فواد حسین»:امیدواریم مذاکرات میان عربستان و ایران ثمربخش باشد و سطح آن ارتقا یابد

وزیر امور خارجه عراق تاکید کرد بغداد در مذاکرات اخیر عربستان و ایران نقشی اساسی ایفا کرد.

میدل ایست نیوز: «فواد حسین»، وزیر امور خارجه عراق تاکید کرد بغداد در مذاکرات اخیر عربستان و ایران نقشی اساسی ایفا کرد.

حسین در گفت‌وگویی مطبوعاتی تصریح کرد: سفر به پایتخت‌ها را آغاز کردیم به طوری که چندین بار به تهران سفر کردم و با «محمد جواد ظریف»، همتای ایرانی خود و دیگر مسئولان این کشور دیدار و گفت و گو کردم.

وی افزود: در سفری که به همراه «مصطفی الکاظمی»، نخست‌وزیر عراق به عربستان داشتیم با «محمد بن سلمان»، ولیعهد سعودی دیدار کردیم و وی حمایت خود از مذاکرات را ابراز کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی عراق اظهار داشت: مذاکرات میان ریاض و تهران آغاز شده و امیدواریم ثمربخش باشد و دیدارها میان عربستان و تهران به سطوح بالاتر ارتقا پیدا کند.

در همین رابطه، «برهم صالح»، رئیس جمهوری عراق پیشتر تصریح کرده بود بغداد بیش از یک بار میزبان مذاکرات ایران و عربستان بوده است.

«حسین علاوی»، مشاور نخست وزیری عراق هم اعلام کرده است دیوارهای درگیری در منطقه ترک برداشته است و با سفر نخست وزیری عراق به ایران، ترکیه، عربستان و امارات و سایر کشورها در حال شکستن است.

وی با بیان اینکه عراق رویکرد اعتدالی دارد و برای تغییر معادله در منطقه تلاش می کند گفت: الکاظمی میانجیگری میان عربستان و ایران است که امکان دارد درگیری بین دو کشور را که بیش از 31 سال طول کشیده، پایان دهد.

علاوی گفت پایان درگیری بین عربستان و ایران، دری برای گشایش بین ترکیه و مصر و بازگشت ثبات به منطقه خواهد بود و فرصت های سرمایه گذاری ایجاد می کند.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
از طريق
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =

دکمه بازگشت به بالا