هنیه: نیروهای مقاومت تا زمان پایان تروریسم در بیت المقدس به جنگ ادامه می‌دهند

اسماعیل هنیه تأکید کرد که جنبش حماس تصمیم گرفته تا زمان پایان یافتن همه مظاهر تروریسم در بیت المقدس و مسجد الاقصی به جنگ ادامه دهد.

میدل ایست نیوز: اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس، تأکید کرد که این جنبش حماس است تصمیم گرفته تا زمان پایان یافتن همه مظاهر تروریسم در بیت المقدس و مسجد الاقصی به جنگ ادامه دهد.

او بامداد امروز (سه شنبه 11 مه) گفت: «بیت المقدس معادله قدرت سیاسی و مردمی و میدانی تازه ای در سطح داخلی و خارجی ایجاد کرده و ملت فلسطین پیروز خواهد شد».

هنیه افزود که معادله ارتباط غزه با قدس به قوت خود باقی است و تغییر نخواهد کرد و هربار که ندایی از قدس برخیزد غزه لبیک می گوید.

در همین حال، صدای آژیرهای خطر در شهرک های صهیونیست نشین نزدیک به نوار غزه به گوش می رسد.

اتاق عملیات مشترک گروه های مسلح فلسطینی از شلیک بیش از 100 راکت به شهرک های اسرائیلی در راستای عملیات «سیف القدس» خبر داده است.

این عملیات پس از آغاز عملیات هوایی نیروهای اسرائیلی علیه نوار غزه اجرا شده است.

 ارتش اسرائیل نیز صبح امروز اعلام کرد که 130 موضع در غزه را هدف قرار داده که از جمله آنها مقر دستگاه اطلاعات نظامی حماس است و در این حمله 15 تن از نیروهای حماس و جهاد اسلامی جان باخته اند.

دربرابر، کتائب عزالدین القسام اعلام کرد که صبح امروز با اجرای عملیات «سیف القدس» شهرک های نزدیک به غزه را هدف قرارداده و بیش از 100 راکت به سمت آنها شلیک کرده که برخی از آنها به شهر بیت المقدس و مابقی به عسقلان و سدیروت اصابت کرده است. این در حالی است که ارتش اسرائیل از 200 راکت شلیک شده ازجانب نیروهای مقاومت سخن گفته است.

«هیلدای زیلبرمن»، سخنگوی ارتش اسرائیل، گفت که بعید نیست با شدت گرفتن تنش در غزه عملیات زمینی انجام شود و افزود که «درگیری ها چند روز ادامه خواهد داشت».

او در گفت وگو با رادیو ارتش اسرائیل گفت که تاکنون اسرائیل ضربه های سنگینی به غزه زده و افزود که «هدف همه حملات حماس است».

او گفت که برنامه ارتش اسرائیل ادامه حملات تا صبح چهارشنبه است و بعد از آن پس از اطلاعات واصله تصمیم گیری می شود.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
اسپوتنیک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا